Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noskaidroti fotokonkursa «Mans putns 2015» laureāti (FOTO)

Trešdien, 15. aprīlī, Latvijas Dabas muzejā foto izstādes atklāšanas pasākumā paziņoja ikgadējā konkursa „Mans putns 2015” laureātus. 

Šogad fotokonkursā piedalījās 110 dalībnieki no visas Latvijas un kopā vērtējumam tika iesūtītas 240 fotogrāfijas, kuras žūrija atbilstoši konkursa nolikumam vērtēja četrās vecuma grupās, informē Latvijas Dabas muzeja Komunikācijas nodaļa.  

Bērnu fotogrāfijas šogad tika atzītas par īpaši vērtīgiem kadriem, žūrija novērtēja jaunos autorus kā daudzsološus nākamās paaudzes fotogrāfus. Pirmo vietu grupā līdz 14 gadu vecumam ieguva Edgars Smislovs ar foto „Mizložņa”.

Jauniešu grupā, kurai ik gadu pievienojas arvien jauni spārnoto lidoņu iemūžinātāji, pirmo vietu ieguva Zanes Pārupes fotogrāfija „Joga”. Fotokonkursa „Mans putns” koordinators, ornitologs Dmitrijs Boiko uzsvēra, ka šogad jauniešu kategorijā vairākiem autoriem ir izdevies piešķirt „personības” iezīmi putnam un parādīt tā raksturu.

Pieaugušo grupa šogad ir visplašākā – tajā piedalījās 46 dalībnieki. Sīvā konkurencē pirmo vietu konkursā ieguva Aleksandrs Kuročkins ar darbu „Baltvaigu zosis”. Senioru fotogrāfu ieguldījums tika augstu novērtēts, viņu enerģija, oriģinalitāte ir kā piemērs jaunajai paaudzei. Par vislabāko fotogrāfiju senioru grupā tika atzīts Visvalda Šteinberga darbs „Elektriķi”. 

Dabas muzejā līdz 9. maijam apskatāma fotokonkursa "Mans putns 2015" izstāde, kura apkopo visu dalībnieku darbus (vismaz viena fotogrāfija no katra dalībnieka). Izstāde notiek 2. stāva izstāžu zālē, tā skatāma ar muzeja biļetēm. 

Laureātu darbi būs apskatāmi arī Latvijas Dabas muzeja mājas lapā www.dabasmuzejs.gov.lv un tiks publicēti žurnālā „Vides Vēstis”. Konkursu atbalsta un balvas sarūpējuši muzeja ilggadējie partneri: TALLINK, Brīvs.lv, Latvijas valsts meži, Dabas aizsardzības pārvalde, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs, apgāds „Jumava” un žurnāls „Vides Vēstis”. 

Pievieno komentāru

Citas ziņas