Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēdzies devītais lauku amatierteātru festivāls «Bīne» 2

Tradicionālais lauku amatierteātru festivāls «Bīne» Jelgavas novadā notiek reizi divos gados, pulcējot dalībniekus no visas Latvijas. Mērķis – iepazīstināt skatītājus ar veiksmīgākajiem un interesantākajiem iestudējumiem, kā arī veicināt amatierteātru darbības nepārtrauktību, māksliniecisko izaugsmi un kvalitatīvu attīstību.

«Sākotnēji (pirmā «Bīne» notika 1999.gadā) festivāls tika organizēts tikai Vircavā, taču pēdējos gados esam ļāvuši festivālu baudīt arī citviet Jelgavas novadā – šogad 12.septembrī amatierteātri viesojās Vircavas, Sesavas un Bērvircavas tautas namos,» atklāja novada pašvaldības Kultūras pārvaldes galvenā speciāliste Ingrīda Baumane. 

«Šogad festivālā pieteiktas kopumā sešpadsmit izrādes – tas nozīmē, ka tika spēlēts līdz pašam vakaram. Festivālā piedalījās amatierteātri no Viesītes, Krustpils, Tērvetes, Rundāles, Brocēniem, Auces, Rīgas, Suntažiem, Ķeguma, Madonas un, protams, arī no Jelgavas novada. To sniegumu vērtēja Latvijas Nacionālā teātra režisors Valdis Lūriņš, aktieris, režisors un producents Jānis Kaijaks un skatuves kustības pedagoģe, dramatiskā teātra aktieru un režisoru pedagoģe Rita Lūriņa,» pastāstīja Jelgavas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Anita Liekna.

Tā kā festivāla izrādes tika rādītas trīs dažādās vietās, godalgas absolūtajā vērtējumā netika dalītas, toties uz katras no augstāk minētajām skatuvēm tika izraudzīta izrāde vai aktiera darbs, ko nominēt festivāla svinīgajam noslēgumam.

Festivāla nominācijas:
Sesavas pagasta Bērvircavas tautas namā (vērtēja skatuves kustības pedagoģe, dramatiskā teātra aktieru un režisoru pedagoģe Rita Lūriņa):
1) par dzīvesprieka un krāsainības atveidošanu – Suntažu kultūras nama amatierteātrim «Sauja» Jura Zvirgzdiņa lugā «Kā brālītis trusītis uzvarēja lauvu», režisors Didzis Sauka;
2) par radošu režisora pieeju lugai un kolorītu raksturu atveidošanu – Ķeguma novada Birzgales tautas nama amatierteātrim Māras Rītupes lugas «Rāja mani māmuliņa» izrādē, režisore Rita Reinsone.

Sesavas tautas namā (vērtēja Latvijas Nacionālā teātra režisors Valdis Lūriņš:
1) par spilgtu tēlu atveidošanu – Vilces pagasta amatierteātrim Vigitas Pumpures lugas «Tobiass ir miris, lai dzīvo Tobiass» izrādē, režisore Regīna Deksne;
2) par veiksmīgu Māras Rītupes lugas «Rāja mani māmuliņa» interpretāciju – Brocēnu novada kultūras un izglītības centra teātrim, režisore Zanda Strogonova.

Vircavas tautas namā (vērtēja aktieris, režisors un producents Jānis Kaijaks):
1) par radošu skatuvisko risinājumu un veiksmīgu Rūdolfa Blaumaņa «Trīnes grēki» iestudējumu gan režisorei Dzintrai Zimaišai, gan Tērvetes novada amatierteātra «Trīne» kolektīvam;
2) par veiksmīgu Jāņa Jaunsudrabiņa «Jo pliks, jo traks» iestudējumu gan režisorei Sarmītei Sustrupei, gan Vircavas pagasta amatierteātra kolektīvam.

Foto: Agris Zaķis

Pievieno komentāru

Komentāri 2

skatītāji

Vircavas aktieri bija lieliski.paldies viņiem un paldies režisorei!NOVĒLAM turpmākas radošas veiksmes!!!

pirms 3 gadiem, 2015.09.23 11:09

zz

varēja jau kādu vārdiņu pateikt par citiem arī

pirms 2 gadiem, 2015.10.03 23:53

Citas ziņas