Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēgusies Jelgavas reģiona koru skate (FOTO) 1

Noslēgusies vai visas nule aizvadītās sestdienas garumā noritējusī Jelgavas apriņķa koru skate. Šoreiz tai bija vairāk salīdzināšanas nozīme, jo cīņa par dalību lielajos Dziesmu svētkos notiks 2018. gada pavasarī. Bet cīņas garu jau tas nemazināja, un prieks, ka 16 skates dalībkori (divi gan bija viesu kori – Eināra Verro vadītais Latvijas Mākslas akadēmijas jauktais koris «Senais kalns» un Gunta Galiņa diriģētais Talsu vīru koris «Dziedonis») rādīja atzīstamu sniegumu, saņemot tikai I vai II pakāpes vērtējumu.

Jaunums bija tas, ka šoreiz Jelgavas «koru kari» notika 4. vidusskolā, jo ierastā koru skanējuma pārbaudes vieta – Valsts ģimnāzijas zāle – līdz ar visu skolas ēku atrodas remontā (tiesa, zinātāji mēļo, ka remonts vēl tā pa īstam nemaz neesot sācies). Lai nu kā, neapstiprinājās dažu diriģentu iepriekš paustās bažas par 4. vidusskolas koncertzāles koriem ne pārāk piemēroto akustiku.

To pierādīja kaut vai 4. vidusskolas meiteņu kora «Spīgo» (diriģente Līga Celma-Kursiete) kā parasti izcilais sniegums. Protams, I pakāpe, tāpat kā Jelgavas novada senioru korim «Gaisma» (diriģente Zita Kurševa), LLU sieviešu korim «Liepa» (diriģente Inta Zakenfelde), Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» jauktajiem koriem «Zemgale» (diriģenti Guntis Pavilons un Zane Stafecka), «Mītava» (diriģente Agija Pizika), «Tik un tā» (diriģents Guntis Galiņš), kā arī Jelgavas Latviešu biedrības jauktajam korim «Re, kā!» (diriģente Gunta Paškovska) un Ozolnieku novada jauktajam korim «Līga» (diriģents Vilhelms Vācietis).

Nedaudz pārsteidza ne tikai Jelgavas novadā labi pazīstamā kora «Sidrabe» (diriģents Guntis Pavilons) II pakāpes vērtējums. Toties Jelgavas Amatu vidusskolas jauktajam korim «Riti» (diriģente Sarma Rudzutaka) šāda atzīme uzskatāma par panākumu, tāpat kā Kalnciema jauktajam korim (diriģents Josifs Cisers), Zaļenieku sieviešu korim (diriģente Guntra Minkevica), 4. vidusskolas vīru korim «Kārkli pelēkie zied» (diriģents Ingus Leilands) un LLU vīru korim «Ozols» (diriģents Guntis Galiņš).Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas