Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palielinājusies tūristu interese par Jelgavu un apkārtni 3

Jelgavas Reģionālā tūrisma centra apkopotā statistika (pieejama šeit) liecina, ka 2013.gadā informācijas pieprasījums tūrisma informācijas centrā ir audzis divas reizes, salīdzinot ar 2012.gadu. Kā informē iestādes vadītājas vietniece Liene Rulle, kopējās tendences liecina, ka Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada tūrisma objektus arvien vairāk apmeklē tūristi no Latvijas un ārzemēm.   

Apmeklētākie tūrisma objekti Jelgavas pilsētā ir Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis, Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Jelgavas pils, Kurzemes hercoga kapenes, Ā.Alunāna memoriālais muzejs. Savukārt jau vairākus gadus apmeklētākais tūrisma objekts Jelgavas novadā ir Ziemassvētku kauju muzejs, bet Ozolnieku novadā – mini zoo «Zemgales poniji». 

2013.gadā apmeklētāju skaits ir palielinājies industriālajos tūrisma objektos un apskates saimniecībās. Kopš Jelgavā darbu sāka rūpnīca «AMO Plant», interese par tās apmeklējumu ir palielinājusies vairāk nekā četras reizes. 2011.gadā rūpnīcā pabija 658 ekskursanti, bet 2013.gadā - jau 2750. Strauju apmeklētāju kāpumu 2013.gadā ir piedzīvojis mini zoo «Zemgales poniji», kur ekskursantu skaits sasniedzis 5000, bet 2012. gadā to bija divas reizes mazāk. Gandrīz sešas reizes ir palielinājies pieprasījums pēc ekskursijām maizes ceptuvē «Svētes maize» (Jelgavas novads), kur pieteiktām ekskursantu grupām ir iespējams izzināt maizes cepšanas procesu un pašiem izcept savu maizes kukulīti.

Kopš Jelgavas Reģionālā tūrisma centra darbības sākuma apkalpoto cilvēku skaits ir palielinājies vairāk nekā trīs reizes. 2011.gadā centrā tika apkalpoti 1458 interesenti, bet 2013.gadā - jau 4935. No kopējā informācijas pieprasījuma 33% bijuši ārzemnieki, no kuriem vislielāko īpatsvaru veido interesenti no Lietuvas, Krievijas, Vācijas un Igaunijas. Vislielākais informācijas pieprasījums ir novērojams tieši vasaras mēnešos - no maija līdz augustam.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

barts simpsons

Jo vairāk tūristu, jo sētniekiem vairāk darba

pirms 4 gadiem, 2014.03.07 15:47

Neatkarīgais Obzervators

Nipā 3X vairāk ekskursantu, bet mazāk kā Amo Plantā, Kulkā ekskursantu skaits nav samazinājies.

pirms 4 gadiem, 2014.03.08 11:00

Citas ziņas