Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par Cimdu Jetti stāstīs dejā 1

Pēc Jettes Užānes, tautā sauktas par Cimdu Jetiņu, šogad izdotās dienasgrāmatas un dzīvesstāsta veidota kustību, vārdu un skaņu eseja “Kā man gribas iet” Jelgavā būs skatāma piektdien, 24. novembrī, pulksten 18 Spīdolas ģimnāzijas zālē.

Eseju veidojusi filozofe Elīna Apsīte, horeogrāfe un dejotāja Lilija Lipora, aktieris un muzikants Edgars Lipors, mūziķe sitaminstrumentāliste Maija Švēdenberga, gaismu mākslinieks Egīls Kupčs un Raivis Apsītis, kas atbild par izrādes tehnisko nodrošinājumu. Projektu producē Inese Grīnvalde, dejas atbalsta fonds “Zvaigžņu aka”.

“Svētīsim katru brītiņu, ko esam uz šīs zemes, lai nu kā mums katrreiz iet... Jo bez tās melnās stundas mēs jau arī balto neieraudzīsim,” savulaik rakstīja J.Užāne. E.Apsītei gribas runāt par garīgi stipriem cilvēkiem, kuru iekšējais spēks, urdošais gars lika meklēt sevis izteiksmes veidus. Tāda bija J.Užāne. Cimdus viņa adīja pati savā – gobelēna – tehnikā, izadot ne tikai latvju rakstu zīmes, bet arī kokus, puķes, gleznas, grāmatas, cilvēkus, notikumus… J.Užāne piedzīvoja savu cimdu pirmās personālizstādes, kas turpmāk notika ne tikai Latvijā, bet arī dažādās pasaules vietās.

E.Apsīte apzinās, ka doma radīt kustību izrādi par fiziski mazkustīgu cilvēku šķiet neiespējama. Bērnībā pārciestas slimības dēļ Jette kopš sešu gadu vecuma palika ar nekustīgām kājām. “Mums katram ir savs stāsts, bet mēs visi kopā gribējām izstāstīt cilvēka augšanas, pieaugšanas, sevis piepildīšanas stāstu,” teic E.Apsīte. Izrādes otrajā daļā viņa stāstīs par Jettes cimdu rakstiem, ar kuriem tika iepazīstināta jau kopš bērnības.

Projekts īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu. Biļetes nopērkamas Spīdolas ģimnāzijas kancelejā un pirms izrādes.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Gaisma

Lai Dievs apgrābsta, kāds sakars fantastiskajiem Jettiņas adījumiem ar moderno baletu, kur melnbalti un skopi ģērbti vārtās pa grīdu! Kas tik par projektiem netop ...

pirms 2 gadiem, 2017.11.23 16:21

Citas ziņas