Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par «Mežaini» katrā no mums

Antona Čehova «Mežaiņa» izrāde, kas, kā informē LLU Studentu teātra dalībniece un reizē arī sabiedrisko attiecību vadītāja Anete Siņija, 8.decembrī Jelgavā būs tikai otrā, sākas ar dzimšanas dienas svinībām, kurās satiekas lauku un pilsētas aristokrātijas personāži, katram ir savs viedoklis un brīvi tiek paustas sajūtas, kas visu lauku uzdzirkstī kā tikko atvērta šampanieša burbuļi.

Visu izrādi starp tēliem tiek izspēlēta dižciltīgo spēle – krokets, krāsainās bumbiņas saskrienas, tiek izsistas cauri vārtiņiem vai vienkārši noņemtas no spēles. Spilgtākai pārdzīvojumu izspēlei tiek izmantotas dažādas ritma, dziesmu un kustību spēles. 

«Čehovs līdzās Šekspīram un Ibsenam ir viens no trim visiestudētākajiem autoriem šobrīd pasaulē. Pieredzējušākie Studentu teātra apmeklētāji atcerēsies V.Šekspīra «Divpadsmitās nakts» personāžus, kas ar dziesmām un smiekliem aizpildīja Valdekas pils labējo spārnu, kur tobrīd bija Jelgavas Studentu teātra mājvieta. Un šogad jūlijā, atgriežoties ar studentu grupu no starptautiska jauniešu improvizācijas teātru projekta Holandē «Mepelas stāsti», radās vēlēšanās atkal samērot teātra mākslas klasiskās un mirklīgās vērtības. Literatūrzinātnieki atzīst – Čehovs ir netverams! un tomēr tik uztverams katram personīgi,» pārliecināta režisore Astra Kacena.

Evitas Rusovas scenogrāfija, kostīmi – Lāsma Svikule, kustību konsultants Vilnis Bīriņš, vokālais pedagogs Arnis Miltiņš, ritma pedagogs Aleksandrs Jalaņeckis. Pievērsties pasaules klasikas iestudēšanai deva iespēju ar Latvijas Kultūras ministrijas finansējumu atbalstītā Zemgales NVO projektu programma. A.Čehova komēdija «Mežainis» ir pamats starpkultūru projektā «Dialogi dzīvē un uz skatuves». Jelgavā un Jēkabpilī notikušās pirmizrādes gan tuvināja reģiona jauniešus, gan deva ieguldījumu LLU kā augstskolas un tajā notiekošo kultūras procesu popularizēšanai Zemgalē.

8.decembra izrāde LLU Studentu teātrī Čakstes bulvārī 5a (ieeja no gājēju tiltiņa puses) sāksies pulksten 19. Zālē vietu skaits ir ierobežots, tādēļ organizatori lūdz veikt vietu rezervāciju pa tālruni 26323327. 

«Katrā no mums mīt mežainis...un kas tas ir? vai tas ir briesmīgi smieklīgi... briesmīgi ?.... vai smieklīgi...?» Par to arī ir izrāde.

Pievieno komentāru

Citas ziņas