Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par spīti cilvēku trūkumam, Jēkabnieku Kultūras nams turas (FOTO)

Jelgavas novada Svētes pagasta Jēkabnieku Kultūras nams uzcelts padomju laikā – 1975. gadā –, taču pēc neatkarības atgūšanas tas 25 gadus netika izmantots. Latvijai iestājoties Eiropas Savienībā, radās iespēja piesaistīt Eiropas projektu līdzekļus un ēku renovēt, un 2012. gada 16. martā atklāja atjaunoto Jēkabnieku Kultūras namu, kuru, tāpat kā visu Svētes pagasta kultūras darbu, vada Sandra Jākobsone.

Sandra kultūras dzīvi Svētes pagastā kūrē kopš 2009. gada, kad nācies aizvietot bērna kopšanas atvaļinājumā aizgājušo kultūras darbinieci, bet pirms tam pašvaldībā rēķinājusi nekustamā īpašuma nodokli. Vadīt Jēkabnieku Kultūras namu uzaicinājis pagasta pārvaldes vadītājs. Tad 2011. gadā Sandra iestājusies Latvijas Kultūras koledžā, lai iegūtu kultūras menedžeres specialitāti ar reklāmas un sabiedrisko attiecību novirzienu.

“Nekad nebiju domājusi, ka mana dzīve varētu būt saistīta ar kultūru. Mana pirmā profesija ir konditore – kādreiz strādāju RAF konditorejas cehā. Esmu ļoti gandarīta, ka varu būt noderīga šajā jomā, jo ļoti patīk darbs ar cilvēkiem,” turpina Sandra, atklājot, ka ir dzimusi svēteniece, bet 20 gadu nodzīvojusi Jelgavā. Viņa pati veido kultūras nama interjera noformējumu. Vēl kultūras namā strādā apkopēja un sētnieks uz pusslodzi. Bet krāšņā puķu dobe pie kultūras nama ir vadītājas uzrakstītā projekta rezultāts.


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 14. jūnija “Zemgales Ziņās”

Materiāls sagatavots ar Valsts kultūrkapitāla fonda un “Latvijas valsts mežu” finansētās Zemgales kultūras programmas 2018 atbalstu

Pievieno komentāru

Citas ziņas