Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pavasara ģimenes diena bibliotēkā izvērtās skaļāka par parasto ikdienu (FOTO)

Tas gan nenozīmē, ka Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā (JZB) vienmēr ir tik jautri un tajā vairs nevar šķirstīt savu iemīļoto grāmatu vai preses izdevumu, ko pierasts darīt  klusībā. Gluži otrādi – ģimenes dienu tieši Pūpolsvētdienā bibliotēka kā reiz bija noorganizējusi ar domu ievilināt aizraujošajā grāmatu pasaulē arvien jaunus un jaunus lasītājus, atzina JZB direktore Lāsma Zariņa.

Ja jau pasākums visai ģimenei, tad labi padomāts, ko darīt dažāda vecuma un interešu apmeklētājiem. Tiem, kas visvairāk interesējas tieši par jauno grāmatu pasauli, lieti noderēja SIA «Jelgavas tipogrāfija» Pārdošanas vadītāja Māra Matrevica stāstījums par to, ka mūsu pilsētā top grāmatas ne tikai latviešu grāmatmīļiem, bet visai pasaulei. Pie tam augstā kvalitātē – citādi jau nebūtu šādu ārvalstu pasūtījumu. Bet mūsu pašu Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas gadskārtējās balvas «Zelta ābele» Jelgavas tipogrāfijai tiek tradicionāli, un kaut kur pavīdējušie nominantu saraksti  ļauj cerēt, ka lauvas tiesa balvu atkal tiks Jelgavas grāmatu ražotājiem.

Mazāki (un arī lielāki) lasītāji varēja izvēlēties gan kustīgas, gan mazāk kustīgas nodarbes. Piemēram, rotaļas kopā ar Veltas Lejas vadīto folkloras kopu «Dimzēns» vai radošās darbnīcas, kurās Vita Ozollapa mācīja līmēt ar ...plastmasas līmpistoles palīdzību. Pieaugušos rokdarbniekus (drīzāk gan rokdarbnieces) vairāk vilināja Zanes Beiteres -Šeļegovskas apmācība adīt bez adatām.

Uzņēmums «Laflora» savukārt bija parūpējies, lai ikviens varētu piedalīties zaļās dobes veidošanā, bet ģimenes dienas noslēgumā varēja baudīt Guntas Micānes dzejas izrādi «Šī brīža dziedošajā gaismā...», ko Tērvetes amatierteātrī «Trīne» iestudējusi režisore Dzintra Zimaiša.

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Citas ziņas