Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedalies konkursā un satiec «Grega dienasgrāmatas» autoru!

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka (JZB) aicina piedalīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra un apgāda «Zvaigzne ABC» rīkotajā konkursā jaunajiem lasītājiem un iegūt iespēju tikties ar «Grega dienasgrāmatas» («Diary of Wimpy Kid») autoru Džefu Kinniju, kurš Latvijas Nacionālajā bibliotēkā viesosies 9. decembrī.

Skolēni individuāli vai grupā ir aicināti piedalīties interaktīvā plakātu sesijā Gaismas pils ātrijā. Prezentāciju veidi: infogramma «Grega dienasgrāmatas – ko tās man nozīmē», komikss «Dienasgrāmata par skolas dzīvi», pētnieciskais darbs «Dienasgrāmatas žanra popularitāte bērnu un jauniešu literatūrā», pētījums par blogiem un cita veida dienasgrāmatas formātiem interneta vidē, «Rakstīšanas un zīmēšanas nozīme manā dzīvē». Rekomendējošais plakāta lielums – 75 cm x 150 cm. Ieteicams izvēlēties burtu lielumu, kas saskatāms no metra attāluma, vēsta konkursa nolikums.

Konkurss norisināsies divos līmeņos – vietējais konkurss un fināls. Vietējais konkurss Jelgavā norisināsies līdz 24. novembrim, informē JZB pārstāve Zane Osīte. Līdz tam konkursa dalībnieki (vecumā no 9 līdz 15 gadiem) savus izveidotos plakātus var iesniegt bērnu bibliotēkā «Zinītis». Iesniegtos darbus izvērtēs žūrija, un rezultāti būs zināmi 25. novembrī.

Fināls konkursam paredzēts 9. decembrī Gaismas pils ātrijā, kur norisināsies «Greja festivāls». Uz to varēs doties Jelgavas konkursa labākā darba autors vai radošā grupa. Finālā interesantāko, pārsteidzošāko, asprātīgāko darbu autori saņems grāmatas un citas vērtīgas balvas. Tā kā Rīgā plakātu sesiju aplūkos arī rakstnieks Dž.Kinnijs ar savu filmēšanas grupu, kopsavilkums par savu darbu jāsagatavo arī angļu valodā (līdz 150 vārdiem).

Slavenā amerikāņu rakstnieka Dž.Kinnija grāmatas par Gregu Helfiju visā pasaulē iznākušas desmitos miljonu eksemplāros. Arī Latvijā tai ir daudz piekritēju, īpaši zēnu vidū. Tā ir bijusi Bērnu un jauniešu žūrijas kolekcijā un tikusi novērtēta ar visaugstāko atzinību. Grāmata ir tulkota 30 valodās.


Pievieno komentāru

Citas ziņas