Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsētā uzņems filmu “Jelgava 94”; veidotāji lūdz iedzīvotājus būt atsaucīgiem filmēšanas laikā 3

Producēšanas kompānija “Jura Podnieka studija” sākusi uzņemt spēlfilmu “Jelgava 94”, kas tiks veidota pēc Jāņa Joņeva populārā tāda paša nosaukuma romāna. Filmēšana dažādās autentiskās Jelgavas vietās notiks no 26. aprīļa līdz 4. maijam un no 25. maija līdz 2. jūnijam, informē filmas veidotāji. Ņemot vērā scenāriju, iespējamas dažas neērtības ar tehniskā transporta izvietošanu un iespējamu īslaicīgu satiksmes un gājēju kustības bloķēšanu, kā arī papildu apgaismojuma, tehnikas un skaņas izmantošanu. Filmas veidotāji lūdz Jelgavas iedzīvotājus būt atsaucīgiem un saprotošiem filmas tapšanas procesā.

Filma “Jelgava 94” top Jura Podnieka filmu studijā, kas jau kopš 1994. gada veido mākslinieciski augstvērtīgas un skatītāju iemīļotas filmas, tai skaitā filmas “Vai viegli būt jaunam?” turpinājumu pēc desmit un divdesmit gadiem, kā arī kinodarbus “Kā tev klājas, Rudolf Ming?” (režisors Roberts Rubīns) un “4. maija republika” (režisore Antra Cilinska).

Filmas “Jelgava 94” māksliniecisko komandu veido filmas režisors – jaunais un talantīgais Latvijas Kultūras akadēmijas absolvents Jānis Ābele, kura debijas filma “Augstāk par zemi” ieguva “Grand Prix” 33. Starptautiskajā Eksānprovansas īsfilmu festivālā ”Tous Courts” 2015. gadā, kā arī operators Aigars Sērmūkšs, mākslinieks Aivars Žukovskis, producente Antra Cilinska.

Filma “Jelgava 94” būs ironisks un humoristisks pieaugšanas stāsts par identitātes meklējumiem 90. gadu Jelgavā. 1994. gads Jelgavā kļūst leģendārs nevis ar izbēgušajiem cietumniekiem, ne ar jauniešiem, kuri steidz pielūgt mirušo Nirvanas solistu Kurtu Kobeinu, bet gan ar vietējās skolas devītās klases skolnieku Jāni – puiku ar biezām brillēm, kurš cenšas būt neviena nepamanīts, lai netiktu aizskarts. Vienu dienu Jāņa klasē parādās jauna meitene Kristīne, kura nezina, ka viņš ir bijis pats neievērojamākais, pats neinteresantākais skolas puisis, tāpēc Jānis nolemj vismaz viņas acīs būt skarbākais un ievērojamākais metālists. Viņam ir vajadzīgi īstie draugi, īstā mūzika un īstās drēbes. Bet, lai metāls plūstu asins vietā, ir jāspēlē grupā. Un, kad arī ar to nepietiek, Jānis nolemj meklēt jaunus draugus un jaunus ienaidniekus. Agrāk vai vēlāk mazā pilsētā viņi visi satiksies, un tad Jānim būs jāizvēlas, kurā pusē viņš īsti vēlas nostāties, jo izpatikt visiem var tikai dolārs.

Saistībā ar filmēšanas darbiem un filmas scenāriju, kurā tiek atainots specifisks laiks – 1994. gads –, filmēšanas darbiem ir izvēlētas vairākas filmēšanas vietas Jelgavā. Iespējamas dažas neērtības ar transporta izvietošanu un iespējamu īslaicīgu satiksmes un gājēju kustības bloķēšanu, kā arī papildu apgaismojuma, tehnikas un skaņas efektu, specefektu izmantojumu arī nakts stundās.

26. un 27. aprīlī filmēšana norisināsies Akadēmijas 28b, Pasta 53 un S.Edžus 9/6 ielas rajonos, māju pagalmos, kāpņu telpā. Iespējami īslaicīgi gājēju ierobežojumi un automašīnu pārvietošana. 27. aprīlī filmēšana norisināsies zem tilta Pilssalas ielā. 30. aprīlī filmēšana norisināsies uz salas pie LLU. 2. maijā filmēšana notiks Kooperatīva ielā 23 un Kooperatīva ielā 9. Savukārt 3. maijā tiks filmēts Dambja ielā 2 ēkā, uz ēkas jumta un pagalmā. Filmēšanas vajadzībām būs nepieciešams atbrīvot telpu no mūsdienu automašīnām un to vietā novietot “kadra mašīnas”.

Filmēšanas laikā ir paredzēts papildu apgaismojums, kā arī specefektu izmantošana, filmēšanas tehnika, sliedes, pacēlāji, spēļu transports, kā arī tā laika specifisko dekorāciju izvietošana, ielu nosaukumu maiņa, pilsētas gaismu kontrole. Filmēšanas beigās viss tiks atstāts sākotnējā kārtībā.

Filmas “Jelgava 94” veidotāji būs ļoti pateicīgi par iedzīvotāju atsaucību un sapratni spēlfilmas tapšanas procesa laikā.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Onka

Gaidu,kad beidzot uzņems filmu par kādu tautas varoni-Volfa kungu(Remantadīna izgudrotāju),kurš izglābis tūkstošiem dzīvību,par kādu dežūrējošo ķirurgu,kurš laicīgi un prasmīgi atklājis kādam sāpju cēloni un paglābis no bojāejas,par ugunsdzēsēju,kurš iznesis no degošas mājas bērniņu.
Filma par 90.gadu mazgadīgajiem huligāniem,vandāļiem,alkoholiķiem,narkomāniem-tas ir ievērības cienīgs notikums,bravo!Nožēlojami...

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.25 15:14

Onka

Es domāju Poļa kungu,piedodiet!

pirms 11 mēnešiem, 2018.04.25 15:19

Citas ziņas