Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plecu pie pleca ar sirdsdegsmi un latvisko domāšanu

“90. gadu sākumā, kad valstī bija nacionālais pacēlums, visi stājās latviešu biedrībās. Izveidojās apmēram 70, šobrīd ir labi ja 14. Visas biedrības sastopas ar tām pašām problēmām – jaunie nāk spēlēt teātri, dziedāt korī, bet nevienam nav laika, lai darītu kaut ko vairāk. Visi grib jumtu, bet kas to biedrību uzturēs kā organizāciju?” valsts simtgades priekšvakarā domājot par latvietību, identitātes jautājumiem un integrāciju, jautā Jelgavas Latviešu biedrības Kultūras un organizatoriskās komisijas vadītāja Latvijas Dabas un pieminekļu aizsardzības biedrības priekšsēdētāja vietniece pedagoģe Maija Kravinska.

Maija Kravinska pēc profesijas ir vēsturniece, viņas pamatdarbs bijis Rīgas Elektromehāniskajā tehnikumā (pēc tam pazīstams kā Rīgas Tehniskā koledža), kur mācīja vēsturi, kultūras vēsturi, politiku un tiesības. “Beidzu darbu pirms trim gadiem jau nopietnā vecumā. Mani turēja tāpēc, ka man bija tā bagāža. Stundās nestāstīju tikai to, kas grāmatās,” teic pedagoģe. Savu dzīvi kopš 1973. gada viņa saistījusi arī ar dabas un pieminekļu aizsardzības jautājumu risināšanu sabiedriskā kārtā. Kārtojot Latvijas Dabas un pieminekļu aizsardzības biedrības jautājumus, izbraukāta visa Latvija, iepazīti nozares speciālisti un iegūti kontakti.


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 14. decembra “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Citas ziņas