Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pūtēju orķestris «Zelmeri Pro» uzvar skatēs un gatavojas pilsētas un novada svētkiem 2

«Mani uzaicināja, un es piekritu,» bez liekiem izpušķojumiem apmēram gadu vecos notikumus atceras Jānis Retenais, stāstot, kā kļuvis par Ozolnieku novada pūtēju orķestra «Zelmeri Pro» vadītāju. «Veselu gadu nopietni strādājām, piedalījāmies republikas pūtēju orķestru konkursā, kur izcīnījām pirmo vietu, tā ka darbs deva rezultātus.»

Par šo panākumu diriģents J.Retenais stāsta nedaudz pieticīgi, jo patiesībā pasākums bija starptautisks – pirms mēneša notikušajā VII Latvijas pūtēju orķestru konkursā un III starptautiskajā pūtēju orķestru konkursā «Baltic Open» Ozolnieku novada «Zelmeri Pro» trešās grupas 17 Latvijas pūtēju orķestru konkurencē dalīja pirmo vietu kopā ar Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas orķestri.

«Zelmeri Pro» diriģenta J.Retenā vadībā Vidzemes koncertzālē Cēsīs atskaņoja obligāto skaņdarbu – Jelgavā dzimušā komponista Alvila Altmaņa «Atmiņu valsi» (veltītu vēl vienam jelgavniekam – Gunāram Ordelovskim) –, kā arī beļģu skaņraža Jana van der Rosta «Puszta» jeb Četras čigānu dejas.

«Mūsu kolektīvam šāds panākums – uzvara Latvijas pūtēju orķestru konkursā – ir jau otro gadu pēc kārtas, kas apliecina mākslinieciskā snieguma kvalitāti,» «Zelmeri Pro» direktoram Jānim Kurpniekam ir dibināts pamats lepoties (toreiz gan orķestri vadīja diriģents Pēteris Rudzītis). Šogad pirmās vietas bez «Zelmeri Pro» un jau minētā Daugavpils orķestra piešķirtas vēl tikai vairākiem elites klases kolektīviem, kas startēja pirmās un otrās – visaugstākās un augstākās – grūtības pakāpes kategorijā. To vidū arī Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris, ko arī vada diriģents J.Retenais. Pavisam konkursā piedalījās 40 kolektīvu.

– Saprotu, ka Jānis Retenais orķestrim «Zelmeri Pro» un Ozolnieku novadam ir liels ieguvums, jo savās aprindās ir ļoti atzīts mūziķis. Vai un kā iespējams ar daudzajiem pienākumiem tikt galā?
Darba jau sanāk diezgan. Latvijas Mūzikas akadēmijā esmu Pūšamo un sitamo instrumentu katedras vadītājs, bez pedagoga darba akadēmijā audzinu jaunos tubistus un eifonistus arī Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā. Tā ka vēl kaut ko bez «Zelmeri Pro» laikam gan uzņemties vairs tīri fiziski nebūtu iespējams.

Visu interviju lasiet ceturtdienas, 7.maija, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Klāvs

Labi, ka jelgavniekos ierakstās tāds sava profesijas fanāts kā Jānis Retenais un oži zin ko aicināt

pirms 3 gadiem, 2015.05.07 22:58

Jautrīte

Kā mūzikas profesionāle gan neredzu šajā cilvēkā nepieciešamās kvalitātes. Prastumu, egoismu un pašapmierinātību gan!

pirms 3 gadiem, 2015.05.10 09:31

Citas ziņas