Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pūtēju orķestru konkursā, kas sestdien un svētdien noritēs mūsu pilsētā, uz panākumiem cer arī Jāņa Retenā vadītie «Zelmeri Pro» 1

«Mēs šajā konkursā uzvarējām gan pagājušajā, gan aizpagājušajā gadā, tā ka nevar teikt, ka mums klātos slikti,» pirms IV starptautiskā pūtēju orķestru konkursa «Baltic Open» un IX Latvijas pūtēju orķestru konkursa, kas šoreiz veltīts izcilā latviešu pūtēju orķestru diriģenta, pedagoga un komponista Gunāra Ordelovska deviņdesmit gadu jubilejai un 1. un 2. aprīlī notiks Jelgavas Kultūras namā un Mūzikas vidusskolas zālē, atzīst pūtēju orķestra «Zelmeri Pro» mākslinieciskais vadītājs Jānis Retenais.

– Pieņemts uzskatīt, ka «Zelmeri Pro» tagad ir Ozolnieku novada orķestris.
Tā nu gluži nevar teikt. Mēs esam diezgan unikāls kolektīvs, jo pārstāvam biedrību «Zelmeri Pro» un mums nav kādas pašvaldības vai iestādes oficiāla finansējuma. Protams, esam pateicīgi Ozolnieku novadam, sevišķi tautas namam par telpām mēģinājumiem, par kurām mums nav jāmaksā. Finansiāli gan nekāda atbalsta nav.
Vislielākais paldies jāsaka mūsu orķestra direktoram Jānim Kurpniekam, jo bez viņa aktīvās administratīvās darbības tādu «Zelmeru» visdrīzāk nemaz nebūtu. Viņš organizē dažādas uzstāšanās iespējas, piemēram, ne tik sen Daugavpils, Krustpils un Jelgavas kultūras namos ar labiem panākumiem atskaņojām koncertprogrammu «Spēlējam Paulu», kurā piedalījās arī dziedātāji Elizabete Skrastiņa un Atis Auzāns. Lielu darbu nošu materiāla sagatavošanā iegulda bibliotekārs Normunds Cielava. Mums ir arī orķestra inspektors Ervīns Anstrāts, kurš ļoti cītīgi seko, lai tiktu ievērotas mūziķu tiesības – piemēram, diriģents mēģinājumā pārāk neaizrautos un būtu arī nepieciešamie pārtraukumi.

Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 30. marta «Zemgales Ziņās»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vārds

"mums nav kādas pašvaldības vai iestādes oficiāla finansējuma. Finansiāli gan nekāda atbalsta nav."
Par šito ir dzirdēts ne tikai Zelmeru Pro sakarā. Tāpat Ozolnieku dome un Tautas nams ilgi čakarēja sieviešu ansambli "Madaras". Lauri un slava Ozolnieku vārdam patīk gan Veļeckim, gan Baronai, bet kad konkrēti alga jāmaksā, tad figu! Nekas, nekas, tūlīt būs pašvaldību vēlēšanas, ir izvēles iespējas, par ko balsot...

pirms 2 gadiem, 2017.03.31 23:50

Citas ziņas