Radošajā nodarbībā gatavos Ziemassvētku puzurus

Uz radošo nodarbību “Ziemassvētku puzuri”, kurā meistare Zanda Kursīte mācīs darināt latviešu ziemas saulgriežu rotājumus no niedrēm un stāstīs par to nozīmi latviešu dzīvesziņā, sestdien, 9. decembrī, pulksten 12 Sv.Trīsvienības baznīcas tornī aicina Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

Puzuri ir vieni no senākajiem saulgriežu rotājumiem, kas ataino latviešu izpratni par visumu un sakārtotu pasaules modeli. Puzurim ir četri stūri, kas simbolizē četras debespuses, četras stihijas, četrus gadalaikus, savukārt vertikālās asis – debesis un zemi.

Radošās nodarbības apmeklētāji varēs radīt savu puzuri, kā arī uzzināt vairāk par to veidošanas principiem, materiālu pareizu sagatavošanu un rotājumu simbolisko nozīmi. Puzuru veidošana ir darbietilpīgs un smalks process, taču, rūpīgi darināts, tas būs ne tikai gaumīgs mājas rotājums, bet arī meditatīvs latviskās dzīvesziņas nesējs.

Visi nodarbībai nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti. Pirmsskolas vecuma bērniem dalības maksa samazināta.. Vairāk informācijas un pieteikšanās nodarbībai pa tālruni 63005445 vai e-pastā tic@tornis.jelgava.lv.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas