Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Režisore Astra Kacena Pilsētas svētkos organizē Latvijas universitāšu teātru festivālu

Par to, ka režisores Astras Kacenas Jelgavas Studentu teātrī iestudētais Antona Čehova «Mežainis» Latvijas amatierteātru skatē novērtēts ar «A» jeb augstākās pakāpes diplomu un iekļuvis «Gada izrādes 2014» finālā, esam jau vēstījuši. Pie tam kā vienīgais no Jelgavas un piegulošo novadu teātriem, kas piedalījās reģionu skatē. 

Jelgavas Jaunajam teātrim, šķiet, īsti nepaveicās ar repertuāra izvēli (ir redzēti arī labāki Riharda Svjatska iestudējumi par Slavomira Mrožeka viencēlienu kopojumu «Uz kailas pannas», kas izpelnījās III pakāpes vērtējumu). Toties iepriecināja Sarmītes Sustrupes vadītā Vircavas amatierteātra II pakāpe – Jāņa Jaunsudrabiņa «Jo pliks, jo traks» tikai par dažām punkta simtdaļām atpalika no rūdītā Ozolnieku novada amatierteātra ar Daces Vilnes iestudēto Lilianas Helmanes «Rudens dārzu».

Ā.Alunāna Jelgavas teātrim pieklājīgā I pakāpe: gan «Skrandaiņiem un augstmaņiem» Arvīda Matisona un Andra Bolmaņa režijā, gan teātra mākslinieciskās vadītājas Lūcijas Ņefedovas «Zvaigzne iet un deg, un...» – šī Saulcerītes Vieses un Jūlija Bebriša dokumentālā drāma tika vērtēta speciālā, Raiņa un Aspazijas jubilejai veltīto izrāžu, kategorijā.

Nu, kad finālā Rīgas publikai izrādīts Čehova «Mežainis» un Jelgavas Studentu teātra  mājīgi teatrālo telpu «sasniegumu sienu» rotā amatierteātru skates «A» klases laureātu diploms (Atzinības raksts tika arī Kasparam Žūriņam par veiksmīgu Voiņicka lomas atveidojumu), likumsakarīgi par LLU Studentu teātra tālākajām iecerēm šķita izvaicāt izrādes un visa teātra režisori Astru Kacenu.

Interviju ar režisori lasiet ceturtdienas, 14.maija, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Citas ziņas