Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgas svētkos pulcējas trīs simti bundzinieku, tostarp jelgavnieki (FOTO)

Ceturtais Baltijas bundzinieku samits, kas ir lielākais šāda veida pasākums Ziemeļeiropā, Rīgas svētku laikā 19. augustā 11. novembra krastmalā pulcēja vairākus simtus bundzinieku no dažādām valstīm, informē organizatoru pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.

Publiskajā samitā piedalījās vairāk nekā 300 bundzinieku vecumā no trijiem līdz 75 gadiem. Kopā ar Latvijas amatabrāļiem pasākumā pie bungām sēdās arī viesi no ārvalstīm. Īpašo viesu statusā bija Maiks Terrana (Mike Terrana) no ASV, Gerge Borlē (Gergő Borlai) no Ungārijas un Igors Faleckis (Igor Falecki) no Polijas. Pasākumā piedalījās arī ielu teātris “V.O.S.A. Theatre” no Čehijas, bundzinieku grupa “Tago” no Korejas Republikas, pašmāju poproka grupa “The Sound Poets”, dziedātāji Alex (“Opus Pro”), Aija Andrejeva, Edvīns Zariņš (“Dakota”), Miks Dukurs, Atis Ieviņš (“Colt”), Reinis Straume (“Double Faced Eels”) un Paula Dukure, reperis Edavārdi, kā arī Nila Īles jaunā grupa “Kanisaifa”, Andžeja Grauda bungu skolas grupas, deju grupa “Dzirnas” un DJ Vento. Visas dienas laikā pasākumu apmeklēja apmēram 30 000 cilvēku.

“Šā gada Baltijas bundzinieku samits pierādīja, ka šis projekts ir dzīvotspējīgs, un jau šobrīd esam sākuši gatavoties nākamajam gadam,” saka pasākuma galvenais “vaininieks” bundzinieks Andžejs Grauds. “Redzot, ar kādu aizrautību bērni un jaunieši ik gadu darbojas samitā, saprotam, ka tas pilda savu uzdevumu veiksmīgi. Šoreiz samits burtiski “uzspridzināja” Rīgu, un beidzot tiešām var teikt, ka Rīga dimd.”

Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komiteja sadarbībā ar invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” šoreiz bundzinieku samitā bija uzaicinājuši piedalīties arī piecus jauniešus ar redzes invaliditāti no Rīgas vājredzīgo un neredzīgo biedrības “Redzi mani”, kā arī no Lietuvas organizācijas “NNT projektai”. Alise Mālere, Lauris Kuzņecovs un Elīza Kupruka no Latvijas un Svetlana Šulca un Židrūne Dragunaitīte no Lietuvas, muzicējot uz kahoniem, kopā ar pārējiem bundziniekiem vienojās kopīgā ritmā dziesmā “Brīvību Baltijai”, ko izpildīja Alex un Aija Andrejeva, tādējādi emocionāli visiem kopā atzīmējot Baltijas valstu simtgadi.

Ceturto Baltijas bundzinieku samitu piedāvāja Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un nodibinājumu “Rīgas Tūrisma attīstības birojs”. Organizēja – Andžeja Grauda bungu skolas atbalsta biedrība un Rīgas pašvaldību kultūras iestāžu apvienība.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas