Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rūdolfs Bērtiņš: Kur tad vēl lai to patriotismu mācās? 5

Valsts ģimnāzija pēc Lāčplēša dienas gājiena aicina sasildīties rokkoncertā, ko vadīs jaunais kora «Skali» diriģents Rūdolfs Bērtiņš.

– Pirmo jautājumu faktiski ierosinājāt pats, teikdams, ka svētdiena jums ir visaizņemtākā mēģinājumu diena. Tātad bez Jelgavas Valsts ģimnāzijas «Skaliem» ir vēl...
Mana pamata profesionālā nodarbe ir dziedāšana Latvijas Radio korī, savukārt Rīgas Doma kora skolā esmu viens no diriģēšanas pedagogiem. Pats kā galvenais diriģents nu jau gadus piecus darbojos Ķekavā, kur no Jāņa Grigaļa esmu pārņēmis jauktā kora «Mozaīka» vadību.
Vēl esmu iesaistījies Sarmas Freibergas vadītā fonda «Nāc līdzās!» aktivitātēs, kur kopā ar diriģenti Airu Birziņu vadām kori jauniešiem ar īpašām vajadzībām, pašreiz ierakstām disku.
Kā solists esmu uzaicināts dziedāt «Kartupeļu operā», ko pēc Ineses Zanderes libreta sarakstījuši seši gan vairāk, gan mazāk pazīstami latviešu komponisti – Lolita Ritmane, Evija Skuķe, Līga Celma-Kursiete, Mārtiņš Brauns, Rihards Dubra un Andris Sējāns. «Kartupeļu operas» režisore ir Margo Zālīte, scenogrāfi – Ineta Sipunova un Oskars Dreģis, tērpu māksliniece – Liene Dobrāja, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, diriģente – Aira Birziņa. Pirmizrāde paredzēta jau 24. novembrī Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē.
Un tad vēl brīvajā laikā pārrakstu notis no datorsalikuma, tā teikt, mēģinu no dzīves paņemt visu, ko tā dod.
Tagad esmu režisors un mākslinieciskais vadītājs Rīgas Ziemassvētku koncertam, kas 25. un 26. decembrī notiks Ķīpsalas hallē.

– Tad jau darba pietiek?
Pagaidām nevaru sūdzēties. Bet vecu vecā patiesība ir tā, ka, jo vairāk dara, jo vairāk var izdarīt. Pirms diviem gadiem beidzu Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģentus pie Andra Veismaņa, bakalaura programmu apguvu pie Jāņa Lindenberga.

– Kā tad tādā darbu gūzmā sākās sadarbība ar tradīcijām bagātajiem (kā nekā 38 gadi) «Skaliem»? Viņi jūs sameklēja vai jūs viņus?
Neesmu gan dzirdējis par gadījumiem, kad diriģents sameklētu kori. Iespējams vēl, ja tiek veidots jauns koris, bet šoreiz bija parastais gadījums – «Skali» uzaicināja mani. Kad Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece zvanīja (acīmredzot mani bija ieteikušas virsdiriģentes Agita Ikauniece un Aira Birziņa), mani jau bija meklējuši no Ozolniekiem, kur arī tajā laikā mainījās diriģents jauktajam korim «Līga» (tagad to Intas Zakenfeldes vietā vada Vilhelms Vācietis). Tikos arī ar Ozolnieku kori, bet padomāju, ka tā būtu kā «vēl viena lēkšana tai pašā laivā» (salīdzinot ar «Mozaīku»). «Skali» tomēr ir jauniešu koris, jauns repertuārs, jauni cilvēki, un šis izaicinājums, lai neapvainojas jaukais Ozolnieku koris, šķita vilinošāks.

– Un kāpēc «Skali» bija palikuši bez diriģenta – līdz šim taču kori itin sekmīgi vadīja Maija Branka?

Cik zinu, tas bija viņas pašas lēmums, acīmredzot slodze kopā ar ilggadēju mūzikas skolotājas darbu sanāca pārāk liela.

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 6. novembra, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 5

a

Ģimenē, Rūdolf, ģimenē patriotisku jāpagūst.

pirms 3 gadiem, 2014.11.06 18:28

V

Lielākie Latvijas patrioti ir daudzbērnu gimeñu vecāki!

pirms 3 gadiem, 2014.11.06 20:49

membrāns

..laikam jau taisnība būs par tām daudzbērnu ģimenēm!Mums ar SAULĪTI ir trīs meitas un dēls,četras mazmeitas un četri mazdēli... Patrioti ? Laikam jau esam patrioti,bet pēc kā to var noteikt..?

pirms 3 gadiem, 2014.11.08 00:14

V

Vairojamies Latvijai, lai mūsu bùtu arvien vairāk!

pirms 3 gadiem, 2014.11.10 10:58

membrāns

...pilnībā piekrītu !Nešpricējiet Latvijas nākotni frotē dvieļos vai prezervatīvos,laidiet savus sper-mato-zoīdus brīvā ceļojumā pa tautumeitas ķermeņa vissvētākajām vietām.....Taču atceries,ka sava miesa ir arī jāapgādā,jāapsargā,jāmīl,jārūpejās....utt.utt.,ja to tu nevari,tad labāk sit kulakā...

pirms 3 gadiem, 2014.11.11 20:42

Citas ziņas