Sācies 20. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls; Zīlei Ozoliņai-Šneiderei dubultuzvara (FOTO) 38

Ar uzvarētāju paziņošanu individuālo un komandu skulptūru kategorijā Jelgavā vakar sākās 20. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls, kas šogad pirmo reizi notiek trīs vietās pilsētā – Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Hercoga Jēkaba laukumā.

Kā mazo, tā lielo skulptūru kategorijā laurus šogad plūkusi mājiniece Zīle Ozoliņa-Šneidere, kura pie lielās skulptūras strādāja kopā ar Romānu Petrovu no Krievijas. “Sadarbība mums izvērtēs ļoti laba – katrs darīja savu darbu, labi sapratām un papildinājām viens otru,” teic Zīle. Komandas skulptūras skices autors ir Romāns, un abi mākslinieki tikai otrdien iepazinās un uzzināja, ka strādās kopā. Taujāti, kāpēc, viņuprāt, tieši šī skulptūra atzīta par labāko, Romāns nosmej, ka panākumu atslēga slēpjas “tautu draudzībā”. Neiztika arī bez kāda starpgadījuma – Romāna čemodāns ar konkursa skici ceļā pazuda, taču viss beidzies veiksmīgi.

“Esmu laimīgs un arī noguris. Iegūt atzinību par savu darbu vienmēr ir patīkami,” atzīst portugālis Pedro Mira. Komandas skulptūru, kas novērtēta ar bronzas godalgu, viņš veidoja kopā ar komandas biedru īru Naialu Magī. Pedro stāsta, ka abi ir draugi jau ilgu laiku, tāpēc bijis patīkami un viegli sastrādāties. Portugālis ieguvis arī žūrijas veicināšanas balvu individuālo skulptūru kategorijā.

Festivāla atklāšanas vakarā uz lielās skatuves Jāņa Čakstes bulvārī uzstājās deju studija “Benefice”, Jelgavas popkoris, grupa “My Radiant You”, vakaru noslēdza DJ Rudd.

Ledus skulptūru festivāls Jelgavā turpinās arī šodien un rīt, kad papildus skulptūru apskatei var baudīt kultūras programmu, paredzētas aktivitātes arī bērniem. Vairāk informācijas festivāla mājaslapā.


20. Starptautiskā ledus skulptūru festivāla konkursa laureāti:

Individuālās skulptūras:

1. vieta – Zīle Ozoliņa-Šneidere “Izlaid savus sapņus”, Latvija

2. vieta – Martins Gaubs “Izsapņo sevi”, Lietuva

3. vieta – Irina Alimurzajeva “Iztēle”, Krievija


Komandu skulptūras

1. vieta – Zīle Ozoliņa-Šneidere (Latvija) un Romāns Petrovs (Krievija), “Noķert sapni”

2. vieta – Jeļena un Ivans Smirnovi (Krievija), “Realitāte”

3. vieta – Naials Magī (Īrija) un Pedro Mira (Portugāle), “Izpratne”


Žūrijas veicināšanas balvas

Elizabete Kristensena (Norvēģija), “Atver savu sirdi”

Ruslans Korovkovs (Bulgārija), “Mūsdienu laiks”

Pedro Mira (Portugāle), “Prāta mežģis”


Žūrijas simpātiju balvas

Marija un Matvejs Vavajevi (Krievija), “Un lai visa pasaule pagaida”

Martins Gaubs un Tautvils Poviļonis (Lietuva), “Slapjie sapņi”


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 38

anri

Pilsētas iedzīvotājiem protams ir vajadzīgi kultūras pasākumi, bet teikšu godīgi, man kā iedzīvotājai kura dzīvo cetrālā laukuma pieguļojošā mājā, tas ir jau piegrieziezs.Daudzi iesaka aizbraukt prom uz šīm dienām, mēs ar ģimeni tagad tā arī daram, jo tas skaļums,bardaks uz ielām, piečurātām kāpņu telpām, nemaz nerunājot par mašīnu novietošanu savā sētā, tas nav iespējams izdarīt.Cilvēki neskatās kādas ceļa zīmes tur uzliktas, tik mauc! Rīkojat pļavā pretī pilij, uz salas, izveidojat stāvlaukumu mašīnām, pietiekošā daudzumā sausās tualetes.Brīvdienas ir domātas atpūsties no darba nedēļas,katrs atpūšas kā vēlas un man nav jāpakļaujas citu iedzīvotāju vēlmēm.Un ir pēdējais laiks Jelgavas kultūras namam padomāt par stāvlaukuma izveidi, apkārtējo māju iedzīvotāji pēc darba grib atgriesties mājās un novietot mašinu savās sētas, ne pāris km no tās.

pirms 10 dienām, 2018.02.12 14:43

:(

Varu iedomāties kā ir centrā. Pat P.Lejiņa ielā pasākumu varēja dzirdēt skaļāk par televizoru.

pirms 10 dienām, 2018.02.12 14:49

asdfgh

var jau izsaukt paškas lai lipina plaksterus

pirms 10 dienām, 2018.02.12 16:40

Nabadzīgais

Vai būs iespēja apskatīt skulptūras arī pa velti Jelgavas biļešu maksātnespējīgajiem?

pirms 10 dienām, 2018.02.12 17:39

Kode

Ap plkst 21.00 mans taksis sāka ārdīties, riet ...sākumā nesapratu, bet tad pieleca-BLIEŽ NE PA JOKAM. Dzīvoju Uz Elejas pusi uz pilsētas robežas...a kas centrā!!!

pirms 10 dienām, 2018.02.12 17:41

dore

Mēs, lauķi no Avangarda, arī priecājamies, ka mūsējais sarīkojis bezmaksas koncertu, ko varam noklausīties,vienīgi jāiziet pagalmā.

pirms 10 dienām, 2018.02.12 20:58

Mintaut,

kas ir autors tiem murgainajiem tekstiem pie iesaldētajiem priekšmetiem hercoga Jēkaba laukumā? Ejiet tauta palasiet!

pirms 8 dienām, 2018.02.14 22:53

buš

tos bušķa firma par mūsu nodokļu naudu ir sacerējusi, tāds lūk bija sapnis man

pirms 7 dienām, 2018.02.15 12:48

Citas ziņas