Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saruna ar «Mītavas soļi» grupas solistu Lauri Bankevicu

Jaunā Jelgavas šlāgergrupa "Mītavas soļi" laidusi klajā savu debijas singlu "Hallo", kuru piedāvājam noklausīties arī portāla lasītājiem.

Aicinājām grupas solistu Lauri Bankevicu uz īsu sarunu.

- Jūs esat jauna grupa. Kā aizsākās Jūsu muzikālās gaitas, un kāpēc nolēmāt dibināt grupu?

Grupa “Mītavas soļi” pārstāv Jelgavu. Mūzikas radīšanu sākām tikai šogad. Iepriekš spēlējām kopā dažādos projektos, bet gada sākumā izdomājām izveidot grupu, lai pilnveidotu savu muzikālo žanru klāstu. Mēs esam četri jelgavnieki – es, Lauris, Ieva Meistere (ģitāra), Aivis Līdaka (bungas) un Andis Stolers (bass). Lai gan pats šobrīd dzīvoju Rīgā, sirdī joprojām esmu jelgavnieks, un visi mēģinājumi mums notiek Jelgavā.

- Grupai ir zīmīgs nosaukums – “Mītavas soļi”. Mītava – Jelgavas senais nosaukums, bet soļi – jūsu, mūzikas?

Grupas nosaukums “Mītavas soļi” ir zīmīgs no daudziem aspektiem. Vispirms ar to, ka esam jelgavnieki un to, ka mūsu pilsēta šogad svin 750 gadu jubileju. Savukārt ar vārdu “soļi” mēs vēlējāmies iezīmēt un simbolizēt katra jelgavnieka dzīves ceļus, pilsētas vēsturi un tās bagātību, gadsimtiem ejot. 

- Kādu mūziku jūs vairāk spēlējat?

Sākot no Latvijā iemīļotās estrādes un šlāgermūzikas, līdz pasaulē zināmiem hītiem.

- Par ko ir jūsu jaunais singls “Hallo”?

Dziesmā tiek atspoguļota mīlošu cilvēku iekšējā sajūta – cerība, ka zudusī mīlestība tiks atgūta, jo pavadītais laiks kopā vienam ar otru nekur un nekad neizzudīs, tāpat kā īsta mīlestība.

- Latvijā šlāgermūzikas lauciņā ir liela konkurence. Vai tas jūs nebaida?

Mēs visnotaļ nebaidamies par konkurenci šlāgermūzikas lauciņā. Mēs to neuzskatām kā sacensību, vienkārši darām to, kas ir tuvs mūsu sirdij.  Nododot dziesmu “Halo” klausītāju vērtēšanai, mēs vēlamies, lai cilvēks saklausa dziesmas stāstu – sajūtot to sevī iekšēji, savā sirdī. 

- Kur klausītāji Jūs var dzirdēt, un kādi ir tuvākie plāni?

Mēs esam īpaši ar to, ka esam draugi arī ārpus mūzikas, un tas mūs vēl vairāk saliedē muzicējot. Uz skatuves mēs papildinām viens otru gan vizuāli, gan muzikāli. Mēs esam kā viens, bet tajā pašā laikā katrs ar savu Es. Šobrīd tuvākās uzstāšanās mums paredzētas vasarā, bet precīzi nevaram pateikt, jo tās vēl ir jāapstiprina. Bet par grupas gaitām droši var sekot draugiem.lv portālā Mūzikas sadaļā “Mītavas soļi”.

Šobrīd grupas dziesma «Hallo» piedalās Latvijas Šlāgeraptaujas pavasara posmā, kur par viņiem var nobalsot ŠEIT.

Grupas debijas singlu «Hallo» var noklausīties ŠEIT.

Pievieno komentāru

Citas ziņas