Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sastapšanās Baltvilka dzimšanas dienā

Piektdien, 24. jūlijā, dzejnieka Jāņa Baltvilka (1944–2003) dzimšanas dienā, pulksten 11 Jaunā Rīgas teātra Kolonnu zālē sāksies ikgadējie bērnu literatūras lasījumi, kuros savus jaunākos darbus lasīs Latvijas un ārzemju autori.

Šāgada lasījumu īpatnējo nosaukumu «Drakoni svešumā» iedvesmojusi 2015. gada starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas laureātes un lasījumu viešņas, igauņu rakstnieces Aino Pervikas tāda paša nosaukuma grāmata. Tās fragmentu lasījumos varēs klausīties otras šā gada laureātes Maimas Grīnbergas tulkojumā. Pasākumā Igauniju pārstāv arī Aino Pervikas meita, bērnu grāmatu autore un ilustratore Pireta Rauda, kuras darbi izdoti arī latviešu valodā, informē J.Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā koordinatore Alīse Nīgale.

Savus dzejoļus bērniem paredzējušas lasīt Ieva Samauska, Ērika Bērziņa un Inese Zandere, bet jaunus atdzejojumus no poļu un horvātu valodas sagatavojuši Māris Salējs un Arvis Viguls. Ar pasaku par drakoniem, kam kara dēļ jābēg no dzimtenes, sasauksies arī fragments no Pegijas Parnasas dokumentālā stāsta bērniem, kas (Ilzes Štegenburgas tulkojumā no vācu valodas) vēsta par autores bērnību holokausta laikā.

Inga Žolude un Luīze Pastore iepazīstinās ar saviem jaunajiem prozas darbiem, bet divkārtējais Jāņa Baltvilka balvas laureāts Māris Rungulis baidīs bērnus ar literāriem spoku stāstiem. Muzikālā dialogā ar bērnu literatūru iesaistīsies Jēkabs Nīmanis un Maksims Šenteļevs.

Literāro sarīkojumu, kas adresēts bērniem, vecākiem un visiem bērnu grāmatu draugiem, organizē Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. 

Foto: LETA

Pievieno komentāru

Citas ziņas