Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sauc ciemos uz pilsētu izaugsmei (FOTO/VIDEO) 4

Jelgavas popkoris, piedaloties deju studijai «Benefice», Smilšu skulptūru festivālā pasniedzis savu dāvanu Jelgavai jubilejā – Ulda Timmas dziesmu (gan mūzika, gan vārdi) «Sauciet ciemos» un videoklipu.

Klipa ideju īstenoja dziesmas autors U.Timma, deju studijas «Benefice» vadītāja Annika Andersone, klipa operatori un režisori Krists Krūskops un Artūrs Rudavs.

«Pie dziesmas autoriem vai vismaz iniciatoriem jāpieskaita arī Ivars Pirvics, pašvaldības iestādes «Kultūra» Projektu vadības sektora vadītājs,» atzīst U.Timma. «Tieši Ivars kādudien ieminējās, ka laba jau esot tā «Satiksimies Jelgavā», bet cik tad ilgi vienu dziesmu dziedāsi, vajagot izdomāt ko jaunu. Sākumā šai idejai nepievērsu vajadzīgo uzmanību, bet kaut kur smadzenēs (varbūt sirdī) tā aizķērās un nelika miera, kamēr nekas cits neatlika, kā ņemt un uzrakstīt «Sauciet ciemos», kas aicina apmeklēt mūsu Jelgavu, kas ir burvīga gandrīz jebkuros laika apstākļos,» skaidro jaunās dziesmas autors.

Videoklipa pamatā savukārt iegūla sens un noslēpumains stāsts. «Pirms 750 gadiem Jelgavas pils apkārtnes ūdeņos paslēpts, tiek atrasts Jelgavas laimes tortes receptes noslēpums. Uzcepot šo torti, pār pilsētu nolīs laimes miltu lietus, un visi jelgavnieki dzīvos ilgi un laimīgi… ».

Dziesmas audio ierakstu un videoklipu radījuši jelgavnieki: U.Timma – dziesmas un videoklipa idejas autors, Gundars Lintiņš – bungas, Artūrs Sebris – saksofons, Aleksandrs Ozols – ģitāra, Jānis Olekšs – bassģitāra, Jelgavas popkora dalībnieki, Madara Rubene, Erita Karlsone, Gundars Caune, A.Andersone – horeogrāfija, deju studijas «Benefice» dejotāji, Pariss Talbots – mazais jelgavnieks, K.Krūskops – videoklipa operators un režisors, A.Rudavs – videoklipa operators, Ilona Brizga – tortes autore.

«Videoklipa īstenošanā tika ņemtas vērā popkora dalībnieku idejas un ieteikumi. Paskatījāmies uz Jelgavu ar jauniešu un bērnu acīm, izvēloties filmēšanai viņiem vismīļākās vietas,» atzīst popkora vadītāja E.Karlsone.

Bet Jelgavas popkora dalībniecei Sanitai Umbraškai šķiet, ka «pats jautrākais brīdis filmēšanas procesā bija olu un miltu mētāšana, pēc kuras visi bijām noklāti ar baltu miltu kārtu, dažiem pat bija pilnas acis un mati».

Autori un izpildītāji ir pateicīgi visiem, kuri palīdzēja īstenot videoklipa «Sauciet ciemos» ideju.  

Pievieno komentāru

Komentāri 4

saule

Man patīk- jautri un priecīgi, kà jau svētkos.

pirms 3 gadiem, 2015.05.25 21:49

No TV

Ļoti smuki! Meitenēm vajadzētu atcerēties, ka filmējoties nevajag krāsot košas lūpas!

pirms 3 gadiem, 2015.05.26 16:03

Citas ziņas