Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sebra gredzens Kangara pirkstā

Nu jau vai katrs no Latvijas profesionālajiem teātriem paguvis sarīkot jaunās sezonas atklāšanas sanāksmi, lielākoties pasākums bijis svinīgs, ar kopīgu fotografēšanos un, kas galvenais, iepriekšējās sezonas izcilnieku godināšanu. Jau ziņojām, ka Latvijas Nacionālajā teātrī veiksmīgākās izrādījušās izrādes «Antigone», «Raiņa sapņi» un «Migla», par kurās atveidotajām lomām Maija Doveika izpelnījusies izcilās skatuves mākslinieces Elzas Radziņas kulonu, bet Kārļa Sebra gredzena valkāšanas tiesības piešķirtas Gundaram Grasbergam, par kura radošajām izpausmēm interese «Ziņām» nav gluži nesavtīga, ņemot vērā, ka pamatskolas klases apgūtas toreizējā Jelgavas 2. vidusskolā, korzinības (nedaudz arī klarnete) mūsu pilsētas Bērnu mūzikas skolā, bet Jelgavas Mūzikas koledžā (kā vienubrīd sauca Mūzikas vidusskolu) piecus gadus studēta kontrabasa spēle. Turpinājums saistīts ar Kultūras koledžu un Latvijas Kultūras akadēmiju, pēc tās absolvēšanas – ar Viestura Kairiša neatkarīgo trupu «United Intimacy», bet kopš 2006. gada Gundars redzams uz Nacionālā teātra skatuves (pareizāk būtu teikt – skatuvēm, jo spēlēts arī tā saucamajā «Okartes» Jaunajā zālē, piemēram, Regnāra Vaivara veidotajā izrādē «Titāniks».

– Izcilā un tautā iemīļotā aktiera Kārļa Sebra gredzens ir augsts novērtējums, tev tas tiek jau otro reizi – 2012. gada sezonā šo atzinības zīmi saņēmi par darbu izrādē «Voiceks». Šķiet, teātra vēsturē tas ir nebijis gadījums?
Jā, tā kā gredzens ir ceļojošs, tas tik tiešām ir interesants gadījums. It sevišķi mūsu teātrī, kur apzināti netiek strādāts uz kādām īpašām zvaigznēm, atšķirībā varbūt no, piemēram, Dailes teātra. Nacionālajā teātrī vari vienā sezonā spēlēt nelielas lomas un īpaši neizcelties, līdz ar to par gredzenu «nesapņot». Līdz šim Kārļa Sebra gredzens kā sezonas labākajiem aktieriem pasniegts Mārcim Maņjakovam, Voldemāram Šoriņam, Edmundam Freibergam, Gundaram Grasbergam, Uldim Anžem, Ivaram Kļavinskim un... atkal Grasbergam.Gribu uzsvērt, ka gredzens – tā tomēr ir tāda iekšēja Nacionālā teātra būšana, kam nav sakara ar prominentu kritiķu vērtējumu, tas ir paša teātra vadības, režisoru un citu speciālistu lēmums.

– Vai savējo vērtējums brīžiem nav pat nozīmīgāks par profesionālu kritiķu «sausu» ekspertīzi?
Šoreiz gan tas ir sakritis ar «Spēlmaņu nakts» žūrijas vērtējumu, kur par Kreona lomu izrādē «Antigone» esmu iekļuvis nominācijā par labāko vīriešu lomu.
Teātra kolēģi, piešķirot Kārļa Sebra gredzenu, atzinīgi novērtēja arī manu Raini izrādē «Raiņa sapņi» un Viktora Goti lomu izrādē «Migla».

Visu interviju lasiet ceturtdienas, 13.augusta, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Citas ziņas