Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Senā pils atklāj noslēpumus 4

Dobeles pilsdrupas Bērzes upes labajā krastā, kas pazīstamas arī kā Livonijas ordeņa pilskalns, bieži mēdz pulcēt tuvākus un tālākus viesus. Parīt, 1. augustā, piekto reizi jaunlaiku vēsturē Dobelē tiks svinēti senās pils svētki, ko šoreiz, kā stāsta svētku režisors Kristaps Kiršteins, caurvīs noslēpumu un atklājumu motīvs.

No pieciem pēcpusdienā pils pagalmā sāks darboties tautas lietišķās mākslas un amatnieku tirdziņš «Amatu noslēpumi», kur varēs vērot amatniecības demonstrējumus. Svētku sadaļā «Seno cīņu noslēpumi» vēstures rekonstrukcijas un cīņu klubs «Exercitus Rigensis» visa vakara garumā piedāvās bruņinieku cīņu paraugdemonstrējumus, radošās darbnīcas, kā arī iespēju ikvienam izmēģināt savus spēkus loka šaušanā un cīņu turnīrā.

Svētku svinīgajā atklāšanā pulksten 18 redzēsim Dobeles Novadpētniecības muzeja sagatavoto tērpu parādi, bet novada Domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns izkals pirmo Dobeles laimes monētu, tāpēc arī šim pasākumam dots nosaukums «Laimes monētas atklājumi». Atklāšanas koncertā uzstāsies ciemiņi – Kuldīgas kultūras centra vokālais ansamblis «Karameles».

Svētkus pulksten 19 turpinās koncerts «Deju soļu atklājumi», kurā varēs ne tikai vērot, bet kopā ar seno deju grupu «Ballare» un senās mūzikas grupas «Ludus» mūziķiem mācīties autentiskas viduslaiku dejas.

Savukārt «Dzīves prieka atklājumos» līdzdarbosies Dobeles Novadpētniecības muzeja pārstāvji, skauti, dažādas radošās darbnīcas, trušu pilsētiņa un citi palīgi, lai kopā izspēlētu interesantas un atraktīvas spēles, pielaikotu senos tērpus pastaigām pa pils teritoriju, izkaltu Dobeles laimes monētu, dotos izjādē ar zirgu, veidotu mākslas darbus, tuvāk iepazītu mājdzīvniekus un ļautos daudzām citām jautrām aktivitātēm. Pilsdāmas un pilskunga pavadībā notiks pastaiga pa pili, iepazīstot sen pagājušo laiku sadzīvi.

Dobeles senās pils svētki noslēgsies pulksten 21 ar koncertstāstu «Zarbugans», kurā pils noslēpumus ar mūzikas palīdzību atklās izcilās latviešu koklētājas Laimas Jansones trio, uz brīdi atdzīvosies pils mūri, bet koncerta izskaņā visi noslēpumi pagaisīs ar salūta dzirkstelēm. 

Līksmība pils pagalmā turpināsies ballē kopā ar grupu «Zaļā galma kapella». Ieeja pasākumos – bez maksas. 

Foto: Santa Logina

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vijs

Malači !Lai citas pašvaldības ņem piemēru ! Padomāts par visiem- ieeja bez maksas !

pirms 3 gadiem, 2015.07.30 19:04

Līna.

Kā jūs domājat, no kurienes tā nauda rodās, ja viss ir bez maksas?

pirms 3 gadiem, 2015.08.01 14:51

Citas ziņas