Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sestdien Jelgavā svinēs baltu vienotību

Atminoties vēsturisko Saules kauju 1236. gada 22. septembrī, kad lietuvieši un zemgaļi sakāva Zobenbrāļu ordeni, sestdien Jelgavā plānots plašs pasākumu klāsts “Baltu vienības diena 2018”. Baltu vienības diena tiek atzīmēta gan Latvijā, gan Lietuvā.

Pasākumu svinīgā atklāšana paredzēta pulksten 10, kad Hercoga Jēkaba laukumā uzstāsies Latvijas un Lietuvas diplomātiskie kori, kā arī Palangas pūtēju orķestris, informē Jelgavas pašvaldības iestādes “Kultūra” pārstāvis Reinis Dāvis Reimanis. Pulksten 10.45 tiks nolikti ziedi pie Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa.Visas dienas garumā plānoti daudzi pasākumi. Amatnieku tirgū Hercoga Jēkaba laukumā piedalīsies Latvijas un Lietuvas amatnieki, mākslinieki un pārtikas ražotāji.

Pulksten 11 pie Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja tiks atklāta Jelgavas vīriešu ģimnāzijas audzēkņiem lietuviešiem veltīta piemiņas plāksne. Savukārt pēc tam sāksies zinātniskā konference “Kopīgais un atšķirīgais Latvijas un Lietuvas kultūrvēsturē”.

Pulksten 13.30 apmeklētājiem tiks atvērta mākslas festivāla “Balti” glezniecības izstāde. Gardēžiem un kulinārijas cienītājiem būs iespēja Jelgavas Amatu vidusskolā no pulksten 12 pievienoties latviešu un lietuviešu ēdienu meistarklasē, bet pilsētas bibliotēkā no pulksten 13 ģimenes aicinātas uz Ģimenes dienu ar interesantām un izglītojošām aktivitātēm, kā arī radošām darbnīcām un lietuviešu valodas pamatu meistarklasi.

Jelgavas pašvaldība jau kopš 2012. gada organizē starptautisko koka skulptūru festivālu “Balti”, un šo sešu gadu laikā Latvijas un Lietuvas tēlnieki izveidojuši 24 paliekošas koka skulptūras. Simpozija “Balti” laikā tiek veidota koka skulptūru grupa par tēmu “Baltu tautu pasakas” – tās būs izmantojamas kā šūpoles, uzsverot koka skulptūru pieejamību. Skulptūru atklāšana plānota Pasta salā pulksten 14.

Pulksten 17 Jelgavas Kultūras namā skanēs koncerts “No vienas jūras, no viena koka...”. Koncerta pirmajā daļā Jelgavas kamerorķestris un jauktais koris “Ventspils” izpildīs Jēkaba Jančevska oratoriju “No letu zemes”. Otrajā daļā muzicēs Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā. Ar dzīvo izpildījumu priecēs Daumants Kalniņš un Martins Kavaļausks. Koncertu būs iespējams vērot arī tiešraidē Jelgavas pašvaldības feisbuka lapā. Ieeja koncertā bez maksas.

Savukārt pulksten 20 Pasta salā sāksies lielformāta keramikas skulptūru kvēlošana – skulptūras gatavo gan latviešu, gan lietuviešu mākslinieki. Pēc darbu pabeigšanas tie tiks izvietoti pilsētvidē – populārākajās jelgavnieku un Jelgavas viesu pulcēšanās vietās.

Baltu vienības dienas pasākumu klāsts būs daudzveidīgs un piemērots ikvienam, ar plašāku pasākumu programmu var iepazīties mājaslapā kultura.jelgava.lv.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Citas ziņas