Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šī gada «Polka pilī» – kā studentu sveiciens Jelgavas jubilejā

LLU tautas deju ansamblis «Kalve» kopā ar draugiem sestdien, 21. februārī, pulksten 17 aicina uz tradicionālo sadraudzības koncertu «Polka pilī». Šoreiz tas veltīts Jelgavas 750 gadu jubilejai.

Koncerts «Polka pilī» ik gadu pulcē vairākus Jelgavas un arī citu pilsētu un novadu deju kolektīvus, lai priecētu skatītājus ar skaistāko, ko tie prot – latviešu tautas deju. Šogad dejotāju sniegums būs veltīts Jelgavas 750 gadu jubilejai, ļaujot vienlaikus arī nedaudz ieskatīties kolektīva šī gada nozīmīgākā pasākuma programmā, jo «Polka pilī» būs pēdējais koncerts pirms 7. martā gaidāmā «Kalves» salidojuma.

Kā ierasts, pasākums norisināsies divās daļās – vispirms dejotāji piedalīsies atraktīvās sacensībās, ko paši «kalvēnieši» šoreiz organizēs mežā Jelgavas novada Valgundes pusē. Orientēšanās sacensības «Kalves Skuja» pārbaudīs dejotāju saliedētību un atjautību. Lai atrastu ceļu līdz «Kalves Skujai», dalībniekiem būs jāmeklē kontrolpunkti, jāprot pasargāt sevi no dažādiem meža zvēriem un jāveic dažādi izdzīvošanas uzdevumi. Jāpiebilst, ka Skuja «Kalves» leksikā ir visai populārs vārds un joku objekts, jo tieši tāds uzvārds ir «Kalves» vadītājai Guntai Skujai.

Savukārt vakarpusē dejotāji atgriezīsies ierastajā vidē uz skatuves, tāpēc ikviens aicināts uz koncertu Jelgavas pilī pulksten 17. «Kalve» koncertā izdejos vairākas dejas no 7. martā gaidāmā salidojuma koncerta, taču tāpat uz skatuves kāps arī citi kolektīvi – tautas deju ansambļi «Ačkups», «Diždancis», «Vektors», jauniešu deju kolektīvs «Austris», kā arī vidējās paaudzes deju kolektīvi «Kalve Zelta smiltis» un «Mārupieši».

Koncerts paredzēts kā LLU studentu un dejotāju sveiciens Jelgavai 750 gadu jubilejā. Koncerta programmas koncepcija paredz izcelt dažādus būtiskus notikumus, kuros Jelgavas pils iezīmē Jelgavas pilsētas vēsturi un attīstību. Koncerta koncepcijas izstrāde norit sadarbībā ar Jelgavas pils muzeju.

Koncerta sākums pulksten 17 LLU aulā. Ieejas maksa – viens eiro.

Jāpiebilst, ka pavisam drīz, 7. martā, «Kalve» aicinās ikvienu bijušo «kalvēnieti» uz satikšanos salidojumā. Vairāk informācijas var atrast www.tda-kalve.lv.

Pievieno komentāru

Citas ziņas