Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Signes Lūsiņas divi darbi – gides un skolotājas – viens otru tikai papildina

«Skolotāja un gida arodi viens otram netraucē. Skolotāja amats drīzāk palīdz gida darbā, jo nereti jāvada ekskursijas tieši bērnu un jauniešu grupām. Palīdz pieredze runāt auditorijas priekšā. Dažkārt gidi pat baidās vadīt skolēnu ekskursijas, jo ar viņiem ne vienmēr ir viegli tikt galā,» teic Signe Lūsiņa. Viņa Jelgavas Valsts ģimnāzijā māca latviešu valodu, literatūru, sociālās zinības un fakultatīvo kursu skolas un pilsētas vēsturē, kā arī vada ekskursijas pilsētā.

«Ja strādā skolā un audzini klasi, gribi vai negribi, ik pa laikam jākļūst par gidu, jo jāorganizē ekskursijas skolēniem. Man vienmēr ir paticis veidot maršrutus klasēm. Nereti arī kolēģes nākušas pie manis pēc padoma, uz kurieni vest ekskursijā savus audzināmos. Man arī ļoti interesē vēsture. Tiklīdz izdzirdēju par gidu kursiem, aizgāju mācīties. Nu jau trīs gadus aktīvi strādāju par gidi,» stāsta Signe.

Abi viņas amati viens otru ļoti labi papildinot – gida darbā iegūtās zināšanas var izmantot, padarot interesantāku stundu saturu, bet skolā iegūtās noder, vadot ekskursijas. Nesen skolēniem bija uzdevums atrast Jelgavā vietas, kas redzamas senākās fotogrāfijās, un nobildēt, kā tur izskatās tagad. Viņiem tas šķita ļoti aizraujoši. Tā kā Signi saista vēsture, viņa labprāt papildinātu savu pedagoģes kvalifikāciju, lai varētu pasniegt arī šo priekšmetu. Tas gan nenozīmē, ka skolotājai mazāk tīkama liktos viņas mācītā literatūra un latviešu valoda. «Gramatika jau gan nav nekas tāds, kas ļoti varētu patikt, bet skaidrs, ka tā dzīvē nepieciešama,» viņa nosaka. Kā gide Signe vairāk specializējas ekskursijās, kurās atklājas dažādi likteņstāsti un personības.

«Ir ļoti daudz sieviešu, kuras, iespējams, nav kas apsveic šajā dienā, tāpēc gribējām radīt svētkus arī viņām,» Signe atklāj, kā radusies ideja veidot īpašas ekskursijas 8. martā. Jau trešo gadu viņa pilsētā organizē tādu tematisko ekskursiju, un interesentu visas reizes nav trūcis. Pirmajā gadā tā bijusi lēna pastaiga pa pilsētas centru ar stāstu par sievietēm, piemeklējot tādas vietas, kas būtu saistītas ar ekskursijas galvenajām varonēm. Piemēram, stāstot par Elzu Radziņu pie Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja, kur viņa savulaik mācījusies. Ekskursijas nosaukums togad bijis «Draiskās rozes un cēlās peonijas», jo Signe izlasījusi grāmatu par slaveno aktrisi un uzzinājusi, ka viņa saukta par peoniju. 

Visu rakstu lasiet piektdienas, 6.marta, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš un no personīgā arhīva

Starptautiskajā Sieviešu dienā, 8. martā, pulksten 16 interesenti aicināti doties ekskursijā „Trausli pavedieni vieno sirdis”, kurā gide Signe Lūsiņa stāstīs par ievērojamiem Jelgavas vīriešiem un viņu mīļotajām. Dalības maksa – 3 eiro. Pieteikšanās pa tālruni 28677630 vai e-pastu signe.lusina@inbox.lv. Ekskursijas sākums – no Jāņa Čakstes pieminekļa.

Pievieno komentāru

Citas ziņas