Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smilšu skulptūras novērtējusi žūrija, nu tās vērtē skatītāji (FOTO)

Noskaidroti XI Starptautiskā smilšu skulptūru festivāla “Summer Signs 2017” laureāti. Šogad festivāls Jelgavā vienkopus pulcē 17 profesionālus tēlniekus no Bulgārijas, Francijas, Krievijas, Lietuvas, Portugāles un Latvijas. Festivāla tēma veltīta teātrim, ko mākslinieki savos darbos atklāj dažādās interpretācijās. Skulptūru tapšanai kopumā tika izmantots vairāk nekā 1000 tonnas smilšu, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Mamedova.

Par Jelgavas XI Starptautiskā smilšu skulptūru festivāla laureātiem tika atzīti:

1. vietā – Martins Gaubs (Lietuva) ar skulptūru “Draudzība”;

2. vietā – Kārlis Īle (Latvija) ar skulptūru “Vientuļā lelle”;

3. vietā – Aleksandrs Skarednovs (Krievija) ar skulptūru “Aktrise”.

Interesanti – lai gan lielākā daļa festivāla dalībnieku ir pieredzējuši smilšu un ledus skulptūru darinātāji, uzvarētāja godā šoreiz lietuvietis M.Gaubs, kurš “Ziņām” atklāja, ka tā ir viņa pirmā dalības reize ne tikai Jelgavas festivālā, bet smilšu skulptūru veidošanas konkursos vispār. “Visapkārt man ir pieredzējuši smilšu tēlniecības profesionāļi, no tiem tad arī mācos,” bilda uzvarētājs. “Pašā veidošanas procesā veiksmīga izrādījās arī mana izvēle veidot raupjas faktūras darbu, ko mazāk nekā gludajās skulptūrās iespaido nedēļas laikā dominējošais vējainais un lietainais laiks.” Martina darinātā “Draudzība” ir stāsts par to, ka “teātris iemāca mūs atzīt sevi un citus, un tie, kuri šķiet lieli, stipri un skarbi, var izrādīties ļoti jūtīgi, jauki un draudzīgi”.

Festivāla laureāti nu jau tradicionāli saņēma ne tikai medaļas un naudas balvas, bet arī īpašas statuetes (festivāla dalībnieku un organizatoru aprindās nodēvētas par smilšu “Oskariem”), ko veidojis jelgavnieks viens no Latvijā slavenākajiem keramiķiem Aleksandrs Djačenko. Atbilstoši festivāla tēmai “Teātris” balvā attēlots āksts ar lāpstu – smilšu skulptoru galveno darba instrumentu – rokās.

Žūrija, kuras sastāvā bija Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, tēlnieks Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs profesors Aigars Bikše, arhitekte LLU Vides un būvzinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras profesore un vadošā pētniece Aija Ziemeļniece un skulptors VI, VII un VIII Jelgavas Starptautiskā smilšu skulptūru festivāla laureāts Donats Mockus, darbus vērtēja, ņemot vērā to tehnisko izpildījumu, mākslinieciskās izpausmes, tēmas atspoguļojumu un kreativitāti.

Žūrijas veicināšanas balvu saņēma Jurijs Mistrjukovs (Krievija) par darbu “Aptverot sauli”, žūrijas simpātiju balvu – pagājušā gada festivāla uzvarētājs Pedro Mira (Portugāle) par darbu “Aizkulises”, žūrijas simpātiju balvu – Jevgeņijs Tarnopoļskis (Krievija) par darbu “Mājas teātris”.

Speciālbalvas piešķīra arī apdrošināšanas sabiedrība “Gjensedige”. Veicināšanas balva tika Vadimam Parhomenko (Krievija), bet simpātiju balva – Georgijam Zlatevam (Bulgārija).

Smilšu skulptūru parks apmeklētājiem šodien, 10. jūnijā, būs atvērts līdz pulksten 24, bet svētdien, 11. jūnijā, no pulksten 10 līdz pulksten 23. Uz Pasta salu ieteicams doties ar visu ģimeni, jo skulptūru apskati iespējams apvienot ar izrādes “Brēmenes muzikanti” noskatīšanos, bet “Teātra spēles” rotaļās un radošajās darbnīcās tiek iesaistīti paši mazie apmeklētāji.

Savukārt pievakarē un vakara stundās muzicēs: sestdien – Ivo Fomins, Normunds Rutulis, grupa “Tumsa” un “Zaļā galma kapella”, svētdien – grupas “Franco Franco”, “Triānas parks” un “Opuss pro”.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Citas ziņas