Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Soli tuvāk ceļazīmei uz “Eirovīziju” arī Madara un Ritvars; finālam izvirzīts arī Markus Riva (papildināts)

Sestdienas, 10. februāra, vakarā norisinājās otrais Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2018” pusfināls, kurā uzvarēja jelgavniece Madara un Ritvars, informē projekta pārstāve Līga Andžāne. 24. februārī viņi pievienosies pirmā pusfināla uzvarētājiem Lienei Greifānei un arī jelgavniekam Edgaram Kreilim cīņā par ceļazīmi uz starptautisko “Eirovīzijas” dziesmu konkursu Portugālē. Uz skatuves otrajā pusfinālā kāpa arī Markus Riva, grupas “RIGA Raggae”, “Hypnotic”, “In My Head” un Monta.

Otrā pusfināla dziesmas un priekšnesumus, tāpat kā pirmajā pusfinālā, vērtēja pastāvīgā žūrija, kuru pārstāv Latvijas Radio 5 – Pieci.lv – mūzikas redaktors un šī gada konkursa žūrijas vadītājs Rūdolfs Budze jeb DJ Rudd, mūziķe un vokālā pedagoģe Jolanta Gulbe-Paškeviča un komponists Jānis Lūsēns. Ceturtais jeb mainīgais žūrijas pārstāvis šoreiz bija mūziķis Ralfs Eilands. Šovu vadīja Dagmāra Legante un Justs Sirmais.

Vērtējot Madaras priekšnesumu, Jolanta Gulbe-Paškeviča atzina, ka mūziķes priekšnesums viņu ļoti pārsteidzis: “Bija viegli, gaiši, apcerīgi – tiešām nebiju gaidījusi, ka tu mani tik ļoti aizgrābsi.” Komponists Jānis Lūsēns bija priecīgs, ka uz konkursa skatuves ienāk arī tādi instrumenti kā čells. “Bija manāms uztraukums, un tev ir jāpadomā, kā vairāk “paārdīties”. Latviešu valoda ir īsti vietā – par ko mums kaunēties?” Mūziķis Ralfs Eilands atzina, ka kompozīcijas ziņā, par spīti tam, ka, viņaprāt, “Eirovīzijā” nevar uzvarēt dziesma latviešu valodā, Madara ir viena no viņa favorītēm. “Lai iznestu ideju ārzemniekiem, viņiem tavā sejā jāredz dziesmas doma un viss pārējais, tāpēc novēlu tev mieru un brīvības sajūtu, lai pārliecinoši vari izdarīt visu, ko vari,” viņš sacīja. Žūrijas vadītājs DJ Rudd paslavēja Madaru par drosmi piedalīties konkursā ar dziesmu latviešu valodā: “Daudz bonusu tavā pusē – jāuzsver, ka vizuālais tēls un gaismas paspilgtināja tavu priekšnesumu. Uztraukums nolasās – tas ir vienīgais, pie kā “piekasīties”.”  

DJ Rudd atzina, ka otrs pusfināla uzvarētājs – debitants Ritvars – ir liels pārsteigums. “Kāpēc iepriekš mums nav nācies par tevi dzirdēt? Es apskaužu tavu balsi, tajā ir kaut kas hipnotizējošs. Es labprāt aizietu uz tavu koncertu,” pēc Ritvara priekšnesuma atzina Ralfs Eilands. Mūziķe un vokālā pedagoģe Jolanta Gulbe–Paškeviča dziesmas laikā iegrimusi dziļās pārdomās. “Balss tiešām ir fascinējoša. Tā suģestē, tu paliec mazliet “uz pauzes”. Uztvēru katru tavu vārdu, kas nāca no sirds. Es tiešām vēlētos par tevi dzirdēt vairāk un apmeklēt kādu tavu koncertu.” Komponists Jānis Lūsēns piekrita visiem, kas slavēja Ritvara balsi: “Latvijā tāda silta, vīrišķīga, skaista balss ir deficīts. Dziesma piesaistīja simtprocentīgi. No līdz šim dzirdētā – vispārliecinošākais sniegums. Man nebija garlaicīgi nevienu mirkli.”

“Supernovas 2018” pusfinālu uzvarētāji tiek noteikti, apkopojot balsošanas rezultātus, ko veido skatītāju balsojums pa tālruni un sūtot īsziņu, balsojums “Supernovas” mājaslapā, unikālie dziesmu klausījumi mūzikas straumēšanas platformā “Spotify”, kā arī žūrijas vērtējums. Papildu informācija par rezultātu apkopošanu un uzvarētāju noteikšanas kārtību atrodama konkursa balsošanas nolikumā.

Nākamnedēļ, 17. februārī, “Supernovas” trešajā pusfinālā piedalīsies pēdējie septiņi dalībnieki: Jenny May, Ed Rallidae, Katrine Lukins, Lauris Valters, MIONIA, Kris&Oz, kā arī Laura Rizzotto.

Pēc sestdien, 10. februārī, notikušā otrā pusfināla rezultātu paziņošanas noskaidrojies, ka interneta balsojumā “Supernovas” mājaslapā ir gadījusies tehniska kļūme, tāpēc pieņemts lēmums pārskatīt balsošanas rezultātus. Saskaņā ar konkursa organizatoru pieņemto lēmumu, finālā 24. februārī par ceļazīmi uz starptautisko “Eirovīzijas” dziesmu konkursu Portugālē piedalīsies arī otrā pusfināla dalībnieks Markus Riva. Iepriekš izziņotie otrā pusfināla uzvarētāji Ritvars un Madara savas vietas finālā saglabā.

 


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas