Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šovakar – kamermūzikas koncerts Eliasa muzejā

Šovakar, 27. augustā, pulksten 16, Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā varēs noklausīties kamermūzikas programmu "Meitenes dziesmas". Šāds koncerta nosaukums izvēlēts, jo programmā iekļautas vācu un austriešu kamermūzikas dziesmas, kurās bieži galvenais tēls ir meitene un viņas pārdzīvojumi, ne velti pat vairāku dziesmu nosaukumi ir "Madchenlied", kas tulkojumā no vācu valodas ir – Meitenes dziesma.

Koncertā piedalās Zane Rožkalna (soprāns), kas savu augstāko muzikālo izglītību sākotnēji ieguvusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālajā nodaļā un turpinājusi apgūt izpildītājmākslu Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijā pie prof. G. Kaukaites – pasaulē atzītas lietuviešu skatuves mākslinieces.

Pie klavierēm būs klavierspēles un ērģeļspēles maģistra grādu ieguvusī pianiste Inga Sarkane, kas klavierspēli J. Vītolas Latvijas Mūzikas akadēmijā apguvusi pie leģendārās I. Graubiņas, un studijas turpinājusi pie J. Žvikova. Inga ir virtuoza, muzikāla koncertmeistare, kam piemīt arī lieliskas spējas improvizācijā.

Koncertā viesosies BJMK Rokskolas 4. klases audzēknis, kas šogad Latvijas klasiskās ģitārspēles konkursā ieguvis titulu "Gada ģitārists 2014".

Muzeja zālē valda radoša atmosfēra, ir skanīga akustika, kas ir lieliski piemērota romantiķu – F. Šūberta, J. Brāmsa, R. Štrausa – kamermūzikas dziesmām; koncertu papildinās klasiskās ģitāras skaņas ar J.S. Baha un L.Leņjāni skaņdarbiem.

Koncerta dalībnieki šobrīd aktīvi gatavojas starptautiskiem kamermūzikas un ģitārspēles konkursiem Austrijā un Itālijā, un vēlas dalīties ar līdz šim paveikto ar klausītājiem Jelgavā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas