Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētdien sāksies Jelgavas pilsētas svētku nedēļas pasākumi; ikgadējais svētku gājiens - 30.maijā 12

Šogad Jelgavas pilsētas svētki ar devīzi "Ieraugi Jelgavu krāsās!" notiks no 25.maija līdz 1.jūnijam. Svētku gaitā plānoti dažādi pasākumi - tradicionālais svētku gājiens, Amatu diena, koncerti, kā arī dažādas ekskursijas, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

Pilsētas svētku pasākumi sāksies svētdien, 25.maijā, kad plkst.15 Kultūras nama Lielajā zālē maksas pasākumā izskanēs koncerts - "Vai tas ir koncerts?". Tā programmā būs Hoakina Rodrigo "Aranhuesas koncerts" ar solistu Kasparu Zemīti (ģitāra). Viljama Ruso koncerts mutes ermoņikai, klavierēm un orķestrim "Street Music" ar solistiem Oskaru Stolsi-Semerovu (mutes ermoņika) un Mārtiņu Zilbertu (klavieres).

Koncertā muzicēs Jelgavas Kamerorķestris, Jelgavas Mūzikas vidusskolas stīgu orķestris un Jelgavas Bigbends. Diriģents - Aigars Meri.

Otrdien, 27.maijā, plkst.15 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra mazajā zālē godinās Latvijas Amatniecības kameras jaunpieteiktos Jelgavas amata meistarus.

Trešdien, 28.maijā, plkst.18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī paredzēts sarunu vakars "Manai Sirdsjelgavai" ar mākslinieci jelgavnieci Kati Seržāni.

Ceturtdien, 29.maijā, plkst.14 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks pieņemšana pie domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa (ieeja - ar ielūgumiem), kurā aicināti Zelta pāri, kas šogad atzīmē 50 kopdzīves gadu jubileju. Svinīgos apstākļos godinās Jelgavas pilsētas stiprās ģimenes Zelta kāzās.

Plkst.18 Kultūras nama Lielajā zālē notiks skolēnu - olimpiāžu uzvarētāju pieņemšana pie Jelgavas domes priekšsēdētāja (ieeja - ar ielūgumiem).

Piektdien, 30.maijā, plkst.13 Pārlielupē, AS "AMO Plant" konferenču zālē būs iespēja noskatīties dokumentālās filmas par RAF - filmu par 1967.gada RAF izmēģinājumiem Vidusāzijā "Aiz 7 kalnu pārejām", filmu "16 000 km no Jelgavas līdz Vladivostokai", kas ir 1977.gada kinožurnāls "Padomju Latvija" (Nr.25), kā arī tikties ar pasākuma īpašajiem viesiem - bijušajiem RAF izmēģinātājiem Juri Sniķeri un Māri Paplavski, RAF konstruktoru Valdi Belovu un RAF ražošanas brigadieri Ivanu Saveļjevu.

Tāpat būs tikšanās ar slaveno pasaules apceļotāju Valdi Brantu, kurš ir apceļojis neskaitāmas valstis, apbraucis apkārt pasaulei un to darījis ar mikroautobusu "Latvija".

Plkst.17 Jelgavā notiks tradicionālais pilsētas svētku gājiens "Ieraugi Jelgavu krāsās", bet plkst.19 Hercoga Jēkaba laukumā būs skatāms deju studijas "Benefice" ielu "Dej-INGS".

Plkst.20 notiks pieņemšana pie Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja, kur tiks pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi - Goda zīmes un Goda raksti (ieeja - ar ielūgumiem).

Tajā pašā dienā radošā apvienība "Coco" Uzvaras parkā piedāvās teātra izrādes - komēdijas. Plkst.19 sāksies "Mīlestība līdz prāta zudumam jeb pilnīgs sviests". Lomās - Jānis Reinis vai Dainis Porgants, Jūlija Ļaha, Roberto Meloni, Jānis Kirmuška vai Jānis Buķelis, Laila Kirmuška.

Plkst.21 sāksies izrāde "Sieviņa uz stundu vai kafija diviem". Lomās - Jānis Jarāns, Jānis Reinis vai Dainis Porgants, Jūlija Ļaha. Režisors Ivars Lūsis.

No plkst.23 līdz plkst.2 Uzvaras parkā būs Zaļumballe, kurā muzicēs grupa "Lustīgais blūmīzers".

Ieejas maksa uz pasākumiem Uzvaras parkā būs divi eiro.

Plkst.23 Jelgavas pils pagalmā notiks koncertuzvedums ar specefektiem "Gadalaiki", kas arī būs maksas pasākums. Uzvedumā piedalās - Sonora Vaice, Andris Ērglis, Annmary, Daumants Kalniņš, gaisa akrobāti, dejotāji. Horeogrāfe - Ieva Kemlere, režisors - Valdis Pavlovskis.

Sestdien, 31.maijā, no plkst.9 līdz plkst.17 Raiņa parkā notiks Amatu diena. Tās aktivitāšu gaitā būs Liepājas "Beztemata cirka" izrāde "Atnāciet, sanāciet", uzstāsies Tirkīzkora ansamblis un Žoržs Siksna, deju grupa "Obackaringen" no Zviedrijas pilsētas Hērnesandas, amatiermākslas kolektīvi.

Amatu dienā paredzēta Jelgavas mazākumtautību kultūras biedrību amatu sēta, Jelgavas Amatu skolas prezentācijas, radošās darbnīcas, amatnieku paraugdemonstrējumi, izjādes ar zirgiem. No plkst.20 darbosies Jauniešu zona.

Plkst.21 - ekstrēmās velo un moto komandas "Greentrials" šovs "Greentrials Bike Tour 2014", kura gaitā būšot pārgalvīgi triki ar velotriāla un BMX riteņiem uz īpaši sagatavotām konstrukcijām, savukārt plkst.22 - ballīte ar Dj "Erminass". Šai bezmaksas pasākumā darbosies "Jelgavas kreklu" kafejnīca un nākamās paaudzes digitālais fotostends "PixBox".

Tāpat sestdien plkst.12 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī koncertēs zviedru deju grupa "Obackaringen" no Hērnesandas kopā ar folkloras kopu "Dimzēns" (torņa pagalmā) un sāksies veloekskursija pa Jelgavu "Jelgavas nomaļu šarms".

Plkst.13 sāksies ekskursija ar autobusu "Izzini Jelgavu!" latviešu valodā, bet plkst.14 - krievu valodā.

"Lediņos" plkst.13 norisināsies bērnu un jauniešu centra "Junda" gada noslēguma pasākums.

Hercoga Jēkaba laukumā plkst.15 notiks Biedrības "Mītavas tehniķi" seno motociklu parāde.

No plkst.17 Uzvaras parkā izskanēs bezmaksas koncerts "Manas pilsētas balsis", kurā piedalīsies Jelgavas skolēnu kori un dejotāji ("Vēja Zirdziņš" un "Benefice"). Režisors - Valdis Pavlovskis, mākslinieciskais vadītājs - Agris Celms. Plkst.20.30 būs Jelgavas aktieru sveiciens pilsētai "Rampa mirdz", bet plkst.22 sāksies Ivo Fomina koncerts, bet pēc tam - balle, kurā uzstāsies grupa "Tirkizband".

Svētdien, 1.jūnijā, plkst.12 sāksies ekskursija ar autobusu "Ciemos pie Jelgavas māksliniekiem" kopā ar Māri Branci (sākums no Sv Trīsvienības baznīcas torņa). Plkst.15 Sv.Trīsvienības baznīcas tornī koncertēs vokāli instrumentālie ansambļi "Rūta" un "Zelta stīdziņas".

Savukārt plkst.13 Raiņa parkā radošā apvienība "Pasaku nams" piedāvās rotaļu programmu ar pasaku tēliem "Krāsainā pasaule" Jelgavas mazuļiem un to vecākiem. Plkst.14 - "Māmiņu kluba" rīkotās rotaļu aktivitātes, un plkst.14.30 Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 7.-9.klašu teātra izrādes fragments no Hermaņa Paukša lugas "Pūķis atlidos pusnaktī". Režisore - Aija Treija.

Plkst.14 maksas koncertā Kultūras nama Lielajā zālē izskanēs "Krāsu variācijas čellam". Programmā - Pētera Čaikovska "Variācijas par rokoko tēmu čellam ar orķestri, op.33" un Ļenska ārija no operas "Jevgeņijs Oņegins", kā arī Dmitrija Šostakoviča "Pirmais koncerts čellam ar orķestri Es Dur, op.107", ko izpildīs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskais orķestris. Diriģents - Andris Vecumnieks, solists - Maksims Beitāns.

Plkst.16 Uzvaras parkā norisināsies Latvijas Senioru deju grupu festivāls-koncerts "Kad Jelgava zied".

Plkst.18 Jelgavas Sv.Annas baznīcā labdarības koncertā uzstāsies grupa "TirkizBand", Juris Vizbulis un Jelgavas Popkoris.

No 28.maija līdz 1.jūnijam Hercoga Jēkaba laukumā atradīsies "Annels" atrakciju parks.

No 26.maija līdz 1.jūnijam vairāki Jelgavas ēdināšanas uzņēmumi - bistro "Silva", ģimenes restorāns "Hercogs", krodziņš "Istaba" - piedāvās jelgavniekiem un pilsētas viesiem piedalīties akcijā "Garšas tūre Jelgavā".

Tāpat Jelgavas pilsētas Kultūras namā būs skatāmas trīs izstādes - "Baltijas valstu keramikas mākslinieku simpozija darbu izstāde", kuras atklāšana būs 29.maijā plkst.15, fotokonkursa "Caur fotoobjektīvu raugos es..." dalībnieku darbu izstāde un izstāde "Jelgava mūsu pilsētas mākslinieku gleznās".

Pievieno komentāru

Komentāri 12

egle1

Tajā gājienā jāpiedalās bērnudārzniekiem (konkrēti no PII Ķipari) un lai bērns varētu iet, jau kādam no vecākiem 16:30 jābūt pie bērna b/d. Tad man jautājums - vai bd vadība un aktīvās audzinātājas tiešām domā, ka vecāki var vienmēr tikt uz pasākumiem? Man, piemēram, jāņem atvaļinājuma diena uz sava rēķina. Nē, nu man nav nekas pretī - lai jau iet uz demonstrācijām ,kas to vēlas, bet mums sanāk iet darba laikā. Nesaprotu, kāpēc to demonstrāciju nevarētu kādreiz uzrīkot sestdienā - tad jums pievienotos arī tie jelgavnieki, kas strādā Rīgā un visai aktīvi maksā nodokļus pilsētas budžetā.

pirms 4 gadiem, 2014.05.20 09:57

Nesapratu,

vai tiešām Jums teica, ka vecākiem NOTEIKTI jābūt klāt? Varbūt tikai aicināja piedalīties?

pirms 4 gadiem, 2014.05.20 19:38

egle1

Jā, teica, ka vecākiem NOTEIKTI jābūt klāt.

pirms 4 gadiem, 2014.05.20 20:04

tā arī nesapratu,

kāpēc tas nepieciešams? Kāds pamatojums tādai prasībai? Un vispār nesaskatu šāda gājiena jēgu, ja nu vienīgi visiem parādīt, cik mums viss ir skaisti, labi.

pirms 4 gadiem, 2014.05.20 20:36

vārds

Kaut kur būs iespēja klanīties rāviņa priekšā?

pirms 4 gadiem, 2014.05.20 10:31

teik

Tev kads liek klanities?

pirms 4 gadiem, 2014.05.20 20:53

Asdfgh

Tak variet neiet un nepiedaliities.... Tuudalinju iideetaaji.

pirms 4 gadiem, 2014.05.20 22:08

ūdens

Es gan iešu, jo mums darbā pirms gājiena ir kārtīgs pikniks, pagājušogad knapi aizvilkos, pat Rāviņu neatpazinu un saule arī spīdēja acīs.

pirms 4 gadiem, 2014.05.20 23:03

vvniu

Protams,ka vecākiem jābūt klāt, kurš tad to bērnu pieskatīs?

pirms 4 gadiem, 2014.05.21 11:46

egle1

Nu lai viņi (bērni) neiet - lai bd pieskata, viņiem darba laiks līdz 19. Bet nē, ies un vēl bērnus velk līdzi.

pirms 4 gadiem, 2014.05.21 11:58

kurš pieskatīs?

Mazie bērni KATRU dienu iet laukā, pastaigājas - ir iemācīti iet kopā ar savām audzinātājām. Kāpēc lai viņi šajā reizē nebūtu abu audzinātāju un savas auklītes pieskatīti? Ja patiešām vajadzīga dažu vecāku palīdzība, tad var AICINĀT (nevis LIKT). Ja NEPROT iet vai nevar nodrošināt pietiekošu uzmanību grupas bērniem, tad nevajag iet, piedalīties.

pirms 4 gadiem, 2014.05.21 13:15

bija savadak...

es atvainojos,bet vai kads kas netika no vecakiem uz gajienu ar bernu,Jusu berns bija uz ielas izlikts....manuprat lika parakstities kas naks un kas paliek,grupina bija noorganizeta kas paliek,un visus bernus pieskatija...atvainojos ka bez garumzimem un mikstinajuma zimem.

pirms 4 gadiem, 2014.05.31 21:45

Citas ziņas