Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētki par godu Jelgavai un Valdekas pils saimniekiem (FOTO) 2

Par to, kas Pilsētas svētku laikā 27. maijā no pulksten 11 notiks Valdekas pilī, saruna ar LLU Vides un būvzinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras profesori Aiju Ziemeļnieci.

– Valdekas pils ir Jelgavas Pilsētas svētku līdz šim neapgūta teritorija. Kas notiks jūsu katedras apsaimniekotajā pilī un tās apkārtnē?

Valdekas pils svētki tiek organizēti Jelgavas svētku ietvaros. Tie dod iespēju Pārlielupei atdzīvināt pilsētas kultūrvēsturisko vidi. Valdeka izskanēs kopsaistē ar barona Kristofa fon der Rekes 200 gadu jubileju, kas apritēs 11. jūlijā. Vecajam pils saimniekam ainavu arhitekti pie pils parādes ieejas dāvinās lielu ziedu dobi, kas atveido fragmentu no dzimtas heraldikas. Svētkus kuplinās tautas teātri no Jelgavas pilsētas un novada, kā arī Jaunpils, jo tā vēsturiski ir Rekes dzimtas izcelsmes vieta. Faktiski Rekes dzimta cēlusies no Vestfālenes, bet 16. gadsimta vidū Livonijas ordeņa mestrs Gothards Ketlers piešķir šo vietu Rekēm.

Uzvedumā piedalīsies teatralizēti tēli, kas atveidos 19. gadsimta beigu posma ģērbšanās modi un tā laika stilistikas tendences. Tie būs Jelgavas novada amatierteātru aktieri. Būs leijerkastnieks, avīžpuika, dāmas ar saulessargiem un sunīšiem. Protams, kopā ar saviem viesiem pastaigāsies un aprunāsies arī pats Valdekas pils vecais saimnieks barons Kristofs fon der Reke. Lustīgus dančus uzraus dejotāji – gan seniori “Rudens roze”, “Vakarvējš” un “Garroze”, gan deju grupa “Intriga”, gan Elejas pagasta čigānu tautas deju ansamblis “Rademila”, pūtēju orķestris “Cēsis” atskaņos vecos šlāgerus. Aktivitāšu un pastaigu zona būs Lāč­plēša ielas kājāmgājējiem paredzētais posms no Rīgas ielas līdz Ata Kronvalda ielai. Paredzēta arī īpaša koncerta daļa, kurā Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris rādīs skatus no Jāņa Dreslera “Burbuļmātes priekiem un bēdām”, bet Lielplatones amatierteātris – no Edvarda Vulfa komēdijas “Līnis murdā”. Piedalīties apsolījis arī LLU Studentu teātris.

Paredzēta arī loka šaušana un vēderprieki, bet topošie ainavu arhitekti gleznos pili un tās parku.


Foto: Ruslans Antropovs. Visu interviju lasiet 25. maija “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 2

:)

Izskatās pasākums veltīts "domes mērim"nevis baronam.

pirms 2 gadiem, 2017.05.27 17:48

a

Kas nebija, tam nesaprast. :) Jauki ka izdota grāmatiņa par Valdekas pils rašanās un atdzimšanas vēsturi.

pirms 2 gadiem, 2017.05.28 19:20

Citas ziņas