Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svin antīko auto muzeja jubileju 6

Šodien «AnRu motors» muzejs svin viena gada pastāvēšanas jubileju, kuru atzīmēt aicināja muzeja saimnieki brāļi Ruslans Grigorovičs un Andris Bugnēvics. Apmeklētājiem bija reta iespēja ne tikai pašiem savām acīm redzēt padomju laika spēkratus, bet arī tos aptaustīt un pat tajos iesēsties. Paralēli muzeja pastāvīgajiem eksponātiem bija iespēja apskatīt arī citus restaurētus padomju laika automobiļus.

No šodienas muzejā būs apskatāma arī 1955. gada «pobeda», kura brāļu īpašumā ir kopš 2011. gada augusta un atvesta no Skaistkalnes. Mašīnu sākts restaurēt pagājušajā rudenī, trūkstošās detaļas ņemot no «donora» automašīnas, darbos palīdzējuši arī autoservisa darbinieki. Tā kā garāžā pavadīta ne viena vien nakts, R.Grigorovičs šodien par sapratni pateicās sievai: «Viņai ir visgrūtāk, kad manis nav mājās. Taču viņa ir gudra sieviete, saprot, ka mašīnas ir mana aizraušanās un es tā atpūšos. Pēc katras darbošanās garāžā garastāvoklis uzlabojas.»

R.Grigorovičs stāsta, ka ar katru restaurēto mašīnu rezultāts izdodas arvien labāks, tāpēc par «pobedu» ir sevišķs prieks. Taču vislabākā un visskaistākā mašīna vēl tikai priekšā. Kura tā būs, R.Grigorovičs nevarēja nosaukt: «Tāpat kā ar sievieti – tu ieraugi un saproti, ka tā ir īstā un vienīgā.»

Kaut arī «pobedas» restaurācija tikko pabeigta, brāļiem prātā jau citi darbi. Nākamajā vasarā tiek plānots piedalīties apmēram 13 tūkstošu kilometru garā pārbraucienā Rīga–Vladivostoka ar RAF mikroautobusu. Tāpēc pa gadu jāsagatavo «Latvija», lai tā izturētu garo ceļu. Pie antīko automobiļu detaļām brāļi tiek dažādi – daudzi seniori piedāvājot apmeklēt savu garāžu un paskatīties, vai neesot atrodams kas noderīgs, savukārt citi piedāvā kaut ko iegādāties, notiekot arī maiņas.

Tatjana Zakse apbrīno R.Grigoroviča un A.Bugnēvica paveikto: «Pasakaini, brāļi malači – viņi dara ļoti labu darbu. Tikai vietas gan viņiem vajag vairāk un šādus pasākumus biežāk. Mēs ar vīru aprunājāmies, ka pameklēsim garāžā, varbūt atradīsim viņiem kaut ko noderīgu. Lai rīkojas, pilsētai un viņiem pašiem tas ir vērtīgi.» Kungs Tālivaldis Zaksis ar žiguli nobraucis 27 gadus, tāpēc šodien viņam laimējies apskatīt labi pazīstamas mašīnas.

Muzeja eksponāti bez maksas ir apskatāmi jebkurā laikā – tos var aplūkot caur stikla sienu. Muzejs radies, jo nebijis, kur turēt restaurētos automobiļus. A.Bugnēvics saka – kaut ko labu pilsētai cilvēki maz darot, gribētos, lai katrs pievērstu tam uzmanību un paveiktu vairāk nekā otrs. «Protams, tie bija lieli ieguldījumi. Taču tad tu redzi – cilvēki iet garām, apstājas un skatās. Viņiem ir prieks, un man arī uzreiz ir prieks redzēt to dzirksteli acīs. Kad bērni atnāk, viņi nemaz nezina, kas tās ir par mašīnām. Tā ir mūsu vēsture, kas jāzina,» ar degsmi stāsta R.Grigorovičs.

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Krāsa

Skaisti! Darbu Anru labi padara laikam tikai tad, ja tas tiek darīts savās interesēs. Man šajā auto servisā nokrāsoja mašīnu ļoti pavirši, tā netika notīrīta, attiecīgi apstrādāta. Vienkārši kaut ko padarīja, krāsu uzlika, naudu paņēma un vēl lielījās, cik labi viss izskatoties. Pēc 2 mēnešiem zem jaunā krāsojuma atkal parādījās rūsas pēdas. Arī logi nebija pienācīgi aizklāti krāsojot, jo vēl kādu pusgadu stiklus vajadzēja tīrīt. Tā lūk!

pirms 5 gadiem, 2014.08.11 10:27

laka

Ko tad Anru teica par to rūsu? Un kāpēc 1/2 gadu jātīra stikli - serviss atteicās tīrīt?

pirms 5 gadiem, 2014.08.11 11:34

mihails

Pilnīgi piekrītu - servis ir galīgi garām... nebrauciet, nebrauciet.!!! Mehāniķi studenti loši - cenas kā autosalonā! Būtībā man Vaņa garāžu kooperatīvā taisa labāk.!

pirms 5 gadiem, 2014.08.11 20:25

zigmunds

Ārprāts, ne servis...

pirms 5 gadiem, 2014.08.11 20:44

nu nu

@zigmunds
ārprāts ne komentāri - tik pārliecinoši un argumentējoši :)

pirms 5 gadiem, 2014.08.11 22:32

zuze

pats vainigs, ka tada masina, kas rusee! par ANRU neko sliktu nevaru teit, bet cik cilveki tik viedoķi! :)

pirms 5 gadiem, 2014.08.11 22:55

Citas ziņas