Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svinēs Lietuvas simtgadi 1

Atzīmējot Lietuvas simto gadadienu, Jelgavas lietuviešu biedrība “Vītis” sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi aicina uz jubilejas pasākumu Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, informē pārvalde.

Lietuva ir pirmā no trim Baltijas valstīm, kas sagaida valsts neatkarības proklamēšanas simto gadadienu. 16. februāris ir gaidīta svētku diena vairāk nekā 28 tūkstošiem Latvijas lietuviešu. Šajā laikā tiek organizēti dažādi pasākumi un kopā aicināti kopienas ļaudis, lai simboliski pateiktos visiem tiem cilvēkiem, kas bija tik drosmīgi un pašaizliedzīgi, lai nostiprinātu savas zemes brīvību un atjaunotu valstiskumu. Valsts dzimšanas diena ir svētki visai tautai un tautiešiem, lai kur pasaulē tie atrastos.

Svinīgajā pasākumā klātesošos uzrunās Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Jelgavas lietuviešu biedrības “Vītis” priekšsēdētājs Aļģimants Burba. Ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies vieskolektīvs no Jelgavas sadraudzības pilsētas Šauļiem (Lietuva) – bērnu un jauniešu koris “Dagilėlis” (mākslinieciskais vadītājs un diriģents Remigijs Adomaitis) –, pianiste Edīte Ziemele un folkloras kopa “Dimzēns” kopā ar vadītāju Veltu Leju.

Svinīgais pasākums notiks sestdien, 17. februārī, pulksten 13 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas