Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tagad Monmartrā ir arī nedaudz no Latvijas 10

Kad teicu, ka bijām Parīzē, daudzi jautāja – darba jautājumos vai tāpat vien? Mana atbilde bija – tāpat vien. Vienkārši būt Parīzē. Jo Parīze man šķiet viena no mūsu planētas pilsētām, kur katram gribas nokļūt. Tāpat kā Romā. Ja ir teiciens, ka visi ceļi ved uz Romu, tad otrs apgalvojums varētu būt – visi kādreiz grib nokļūt Parīzē!

Ceļojuma veiksme bija laba kompānija – četri radoši domubiedri, no kuriem visi, izņemot mani, Parīzi bija iepazinuši jau agrāk. Jau lidostā saskatīju pāris pazīstamu cilvēku, kas saistīti ar mākslu. Vārds pa vārdam, un atklājās, ka Parīzē tieši šīs nedēļas nogalē norisinās laikmetīgās mākslas festivāls FIAC! Lai gan vismaz pāris nedēļas pirms lidojuma pētīju visu internetā un drukātās vietnēs, kas saistīts ar Parīzi, šī ziņa man bija atklājums. Skaisti, ceļojums var sākties un kļūst arvien interesantāks!

Lidmašīnā apsēdos blakus vīram, kas lidojuma sākumā vērās iluminatorā, bet, dzirdot mūsu sarunu par to, kā no lidostas nokļūt līdz pilsētas centram, sāka sarunu par Parīzi, kas turpinājās visu lidojuma laiku divu stundu garumā. 

Kad lidojums bija galā, viņš secināja – cik ātri var paiet laiks, ja ir interesantas sarunas. Un sarunas bija par to, kā izbaudīt brokastis Parīzē, agri rītā aizejot uz tuvāko bulanžēriju un nopērkot siltu bageti vai kruasānus. Par to, ka Parīze ir tik dažāda un daudzveidīga, ka uzreiz tā nav aptverama. Par to, kur var noķert īstās Parīzes šarmu un kur tā ir nedaudz bīstama.

Par visgaršīgāko kūku un saldējumu, kas jānobauda Parīzē. Par metro biļetēm, kā tās izdevīgāk iegādāties, bet varbūt arī nemaz nav vajadzīgas, jo Parīzi esot iespējams izstaigāt kājām. Lai tikai būtu skaists laiks pastaigām. Arī man tā šķita, pētot Parīzes karti, taču mērogi staigājot ir pavisam citi, nekā lūkojoties kartē. 

Francija mūs sagaidīja ar sparīgu vēju un nelielu smidzekli, kas pazuda pa ceļam uz pilsētas centru. Kad Parīze pa autobusa priekšējo logu izklājās mūsu priekšā, bija jau tumšs un tā mirdzēja tūkstoš gaismiņās. Un, protams, gaismu gūzmai pāri pacēlās izgaismotais Eifelis.

Parīzes metro esot sarežģīts, tā dzirdēts, par ko ikdienā nevarēju neko sliktu teikt. Vienīgi meklējot atpakaļceļu uz lidostu, Parīze mūs negribēja laist prom. 

Bet nu par neatkārtojamām piecām dienām, kas piepildīja mūsu radošos garus uz ilgu laiku.

Pirmais pārsteigums – izejot no metro virszemē, lai nokļūtu Monmartrā, kur mūsu apmešanās vieta, sastopos ar jūgenstila arhitekta Hektora Gimāra izsmalcināto pagājušā gadsimta sākumā tapušo metro ieejas veidojumu. Par to esmu stāstījusi stilu mācības lekcijās, un nu tas ir tepat – realitātē. 

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 6. novembra, «Zemgales Ziņās». Foto no Ilonas Drīliņas albuma

Pievieno komentāru

Komentāri 10

aldiņš

Es rīt esmu Rīga ,varbūt ko pastāstīt ? Ilona pabijusi Parīze ! Nu baigais notikums. Un ko viņa Tur redzējusi ? Vai mūs tas interesē? Kas vispār tajā ziņā aktuāls ? Un kas vispār ir Ilona ? Varbūt jaunā Jelgavas mēre?

pirms 3 gadiem, 2014.11.06 13:13

M

Ko Tu vairāk par autoostā vai dzelzceļa stacijā redzēto vari pastāstīt? Vai Tu pat proti saistoši stāstīt, izņemot, rakstīt ķengu komentārus. Žeļ man Tevis!

pirms 3 gadiem, 2014.11.06 13:35

aldiņš

ja liekat bildes pašreklāmai .,safrrizējies vai vismaz izmazgā matus .kauns skatīties māksliniecs

pirms 3 gadiem, 2014.11.06 16:11

aldiņam

Ja liec tekstus portālā - iemācies gramatiku vai vismaz parādi uzrakstīto mammai, lai viņa izlabo. Citādi kauns lasīt tādu analfabētismu.

pirms 3 gadiem, 2014.11.07 19:44

Lielupietis

izskatās, ka Jelgavas gaļas kombināts aizvēries. Visi rij cilvēkus.

pirms 3 gadiem, 2014.11.06 21:33

Lielupietis

izskatās, ka Jelgavas gaļas kombināts aizvēries. Visi rij cilvēkus.

pirms 3 gadiem, 2014.11.06 21:33

Lielupietis

izskatās, ka Jelgavas gaļas kombināts aizvēries. Visi rij cilvēkus.

pirms 3 gadiem, 2014.11.06 21:33

membrāns

aldiņš ! Kad tu no rīta SAVĀ atejā stum kluci jeb sakot parastā latviešu valodā-di-rs,tu esi sevi redzējis spogulī,kāds tu izskaties kad acis uz kātiņiem lien no orbītām ārā,tū-pl-is neplešās,jo trīs dienas rīdams "žogu krāsu"/19 grādīgu vīnu/ tu esi ēdis tikai baltmaizi,kas ir aizsprostojusi tavu tū-pļa atveri,jeb latviski runājot-tavu sū-d-cau-ru-mu...man šķiet ,ka tu PAT TO neesi pieredzējis.Ko tu vispār par citiem ko vari teikt...nu labi,pastāsti ko tu grasies redzēt Rīgā...

pirms 3 gadiem, 2014.11.07 00:05

membrāns

...rīt visiem jābūt drēbēm ar sarkanu krāsu,vēlams uz T krekliem ĻEŅINA bilde,jo būs taču Lielā Oktobra Socialistiskās Revolūcijas gadadiena,Ir taču jāpriecājās,jo viņi pi-sa smadzenes krieviem 70 gadus,latviešiem 50 gadus un galu galā AP-DIR-SĀS ar savu komunismu...

pirms 3 gadiem, 2014.11.07 00:12

Citas ziņas