Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tautas deju kolektīvu skates atklās jelgavnieki un dobelnieki 4

Gatavojoties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzvedumam «Māras zeme», no 3. marta līdz 12. maijam visā Latvijā notiks deju lieluzveduma «Māras zeme» repertuāra apguves skates, kurās tiks noteikts koprepertuāra apguves līmenis tā sagatavošanas pirmajā posmā, kā arī deju lielkoncerta «Vēl simts gadu dejai» potenciālie dalībnieki, informē Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Inga Bika.

Pirmās skates norisināsies 3. martā Jelgavas Kultūras namā (sākums pulksten 19), 4. martā Jelgavas novada Jēkabnieku Kultūras namā (pulksten 11) un Dobeles Kultūras namā (pulksten 18, dejo Dobeles, Tērvetes un Auces novada kolektīvi), kā arī 5. martā Īslīces kultūras namā, bet noslēgsies 12. maijā Rīgā. Ārvalstu latviešu deju kopu sniegumu vērtēs videoskatēs 2. un 3. maijā. Skatēs pašiem dejotājiem ir iespēja izvēlēties divas dejas, bet nākamajā sagatavošanas posmā katram deju kolektīvam būs iespējams brīvi izvēlēties repertuāru no savas grupas dejām. Ieeja bez maksas.

«Svētku gatavošanās procesā skates ir tikai viens no daudzajiem posmiem. Šoreiz skates nolikumā iestrādātās izmaiņas katram kolektīvam ļaus parādīt labāko sniegumu, tāpēc aicinu dejotājus un kolektīvu vadītājus uztvert skates kā svētkus un dejot ne sacensības un punktu dēļ, bet kā devumu ceļā uz Latvijas valsts simtgades Deju svētkiem. Žūrija vērtēs dejas māksliniecisko izpildījumu un rakstura atklāsmi, dejas horeogrāfiskā teksta precizitāti, izpildījuma muzikalitāti, tautas tērpa valkāšanas kultūru un pareizību, kā arī deju kolektīva skatuves kultūru un kopiespaidu. Skatēm ir pieteicies pārsteidzošs skaits dalībnieku – 789 deju kolektīvi, kas ir par teju 200 kolektīviem vairāk nekā iepriekšējos Deju svētkos,» stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte Maruta Alpa.

Skates vērtēs žūrija piecu dejas ekspertu sastāvā. To vidū horeogrāfs Deju svētku virsvadītājs Agris Daņiļevičs; horeogrāfs Deju svētku virsvadītājs Rēzeknes deju apriņķa virsvadītājs Ilmārs Dreļs; horeogrāfs Deju lieluzveduma «Māras zeme» mākslinieciskais vadītājs Deju svētku virsvadītājs Jānis Ērglis; horeogrāfs Deju lieluzveduma «Māras zeme» mākslinieciskais vadītājs Deju svētku virsvadītājs Liepājas deju apriņķa virsvadītājs Jānis Purviņš; horeogrāfe Deju svētku virsvadītāja Limbažu deju apriņķa virsvadītāja Taiga Ludborža; horeogrāfe Dejas konsultatīvās padomes locekle Saldus deju apriņķa virsvadītāja Santa Laurinoviča; horeogrāfe Dejas nozares konsultatīvās padomes vadītāja deju svētku virsvadītāja Zanda Mūrniece; Jelgavas novada deju apriņķa virsvadītāja Ieva Karele; horeogrāfe Deju svētku virsvadītāja Siguldas deju apriņķa virsvadītāja Gunta Skuja un Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte Maruta Alpa.

Informācija par skatēm pieejama Latvijas Nacionālā kultūras centra mājas lapā: lnkc.gov.lv/jaunumi/deju-kolektivu-skates-2017/.

Deju kolektīvu skates rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām un deju apriņķu virsvadītājiem.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Kārtējie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Dejotāja

Skati atklās arī Jelgavas novada dejotāji, ne tikai jelgavnieki un dobelnieki!

pirms 2 gadiem, 2017.02.28 16:31

gā ga

Un ne tikai jelgavnieki u.c. Jelgavas novada dejotāji, arī Ozolnieku novada dejotāji!

pirms 2 gadiem, 2017.03.03 21:08

arī dejotāja

Ozolniekos gan ir tikai viens, senioru deju kolektīvs, un dejo pie Jelgavas novada.

pirms 2 gadiem, 2017.03.05 10:44

gā ga

Toties kāds kolektīvs - Augstākās pakāpes ieguvējs!

pirms 2 gadiem, 2017.03.06 11:42

Citas ziņas