Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tautasdziesmu dziedāšanas vakars bibliotēkas jaunajā zālē 3

Šajā sezonā ceturtais tautas dziesmu dziedāšanas vakars, kā jau ierasts, Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā (JZB) notika mēneša trešajā trešdienā, kas šoreiz izrādījās 17. decembris. Līdz ar to folkloras kopas «Dimzēns» vadītājai Veltai Lejai, kura šogad ir pasākumu iedziedātājas godā (ikmēneša dziedāšanas tradīcijai JZB, izrādās, rit otrais gads), ilgi nebija jādomā par dziedamo tēmu – pavisam tuvu 21. decembris, tāpēc «Ziemas saulgriežu laiks» bija visatbilstošākais decembra dziedāšanai.

«Pirmo reizi iedziedājām Zinātniskās bibliotēkas jauno mazo zāli,» pēc pasākuma pastāstīja V.Leja, «jo līdz šim ierastajā Krišjāņa Barona zālē bija gaužām vēsi. Bet labi vien bija, jo telpas bija kā radītas šāda mēroga pasākumam un dziedāt gribētāju sanāca diezgan daudz.» Dziesmu priekā ar «dimzēniešiem» gribēja dalīties kupls pulciņš interesentu, bet folkloras kopas dalībnieki labprāt palīdzēja ar koklēm, vijolēm, blokflautu un zvaniņiem. «Dimzēns» no rīta jau bija paguvis paviesoties Augstkalnē, no kurienes daļa svētku kliņģera tika arī Jelgavas pasākuma dalībniekiem.

Šodien «Dimzēns» ir ceļā uz Nākotni un Šķibi, paredzēts pasākums arī Jelgavas 3. pamatskolā. «21. decembra vakaru gan pavadīšu ģimenes lokā,» atklāja V.Leja. Un pamazām jāsāk jau gatavoties nākamajam dziedāšanas vakaram Zinātniskajā bibliotēkā, kas notiks 21. janvāri. Aicināti visi – pasākums ir bez maksas. 

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 3

...

Man gan labāk patika, kad dziedāja tās māsas no dziedošajām ģimenēm, uzvārdu gan atkal aizmirsu.

pirms 3 gadiem, 2014.12.20 18:44

?...

Dīvains komentārs, ši ir lieliska iespēja iepazīt latviešu tautasdziesmas un pašiem būt dalībniekiem, brīdī , kad top brīnums :) Latviešu tautasdziesmas ir mūsu kopīga bagātība un iespēja tās dziedāt kopā ar Veltu Leju 1 reizi mēnesī neprasa pat nekādu laika ieguldījumu, bet tik ļoti bagātina mūsu dvēseles.

pirms 3 gadiem, 2014.12.25 18:18

Citas ziņas