Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tradicionālo amatu dienās iepazīs rokdarbus

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs 2018. gadā piedāvā apmeklēt 12 jauna cikla “Tradicionālo amatu dienas” nodarbības Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, kur sava amata meistari mācīs dažādas rokdarbu tehnikas, tostarp ādas māksliniecisko apstrādi, klūdziņu pīšanu, izšūšanu, sveču liešanu, tekstilmozaīku veidošanu un daudzas citas, informē centra pārstāve Sandra Grigorjeva.

Pirmā Tradicionālo amatu dienas nodarbība “Mauču ar pērlītēm adīšana” notiks sestdien, 20. janvārī, pulksten 12, kur rokdarbnieces Ineses Strazdiņas vadībā tiks darināti nedaudz piemirsti, bet praktiski lietojami mauči jeb pulsa sildītāji. Izmantojot etnogrāfiskos motīvus, tiks veidots pērļu raksts, kas līdz ar dziju tiks ieadīts starp valdziņiem, veidojot greznu adījumu. Šādi var darināt jostas, aproces, puscimdiņus, pirkstaiņu un cimdu valnīšus.

Mauči ir latviešu tradicionālā tautastērpa sastāvdaļa, kas agrāk tika nēsāti uz lina krekla piedurknēm, lai to gali ciešāk piekļautos rokai, bet ziemā, novelkot cimdus, tie palīdzēja rokām saglabāt siltumu. Maučus dēvē arī par uzmaučiem, dūrgaļiem, apročiem un maustiņiem. Mūsdienās maučus košās krāsās un smalkiem rakstiem nēsā kā greznus aksesuārus.

Uz nodarbību tiek aicināti interesenti ar adīšanas prasmēm, līdzi ņemot zeķu adāmās adatas (izmērs 1,25 vai 1,5 milimetri), smalku pusvilnas dziju, pērlītes (9.–11. izmēra).

Vairāk informācijas par līdzi ņemamajiem materiāliem, dalības maksu un pieteikšanās nodarbībai pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas