Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz Ledus skulptūru festivālu brauks Sūnu pamatskolas pirmklasnieki (FOTO) 1

Noslēdzoties tradicionālajam skolēnu kolāžu konkursam, kas tiek organizēts pirms starptautiskā ledus skulptūru festivāla, žūrija sīvās debatēs par šī gada uzvarētāju noteikusi Krustpils novada Sūnu pamatskolas 1. klasi, kurā mācās astoņi skolēni, informē pašvaldības iestādes “Kultūra” pārstāve Ilze Biļecka. Konkursa uzvarētāji balvā saņems apmaksātu braucienu uz festivālu.

Kopumā konkursam tika iesniegta 91 kolāža no visas Latvijas. Darbi saņemti ne vien no Jelgavas skolām – konkursā pārstāvētas arī tādas pilsētas kā Alūksne, Jēkabpils, Limbaži, Rīga, Dobele, Ogre, Ventspils, Saldus, Sigulda, Daugavpils un citas. No iesniegtajiem darbiem žūrijas komisija – Ilze Beķere, Anda Buškevica un Uldis Roga – izvēlējās 25 interesantākās un šim – festivāla 20. jubilejas – gadam, kurā skulptūras tiek rīkotas par tēmu “Sapņi”, atbilstošākās kolāžas. Tās būs iespējams apskatīt festivāla laikā. Šīs kolāžas ceļos arī uz izstādēm Jelgavas sadraudzības pilsētās Šauļos un Pērnavā.

Izvēlēties interesantāko kolāžu šogad žūrijas komisijai nenācās viegli. “Ir patiess prieks par katru no iesūtītajiem darbiem, par skolēnu radošo un bieži vien neparasto pieeju. Noteikt veiksmīgāko bija ļoti grūti, jo katrs darbs ir ārkārtīgi atšķirīgs un interesants, tajos tiek ieguldīts liels darbs un izdoma,” stāsta žūrijas pārstāve I.Beķere. Viņa atklāj, ka Sūnu pamatskolas 1. klases kolāža par uzvarētāju tika izvēlēta tādēļ, ka “konceptuāli tai piemīt brīnišķīgs vizuāls un idejisks vēstījums, kas atbilst konkursa tēmai. Veiksmīga un mākslinieciski uzrunājoša ir gan tās kompozīcija, gan tehniskais risinājums. Šiem astoņiem skolēniem ir izdevies vienā kolāžā ievietot cildenu ledus Mildu un ziedošu sapni par Latviju. Izvēlētie simboli viegli un saistoši palīdz iedzīvināt kolāžas stāstu”.

25 atbilstošāko kolāžu autori iegūs ielūgumus uz 20. Starptautisko ledus skulptūru festivālu, savukārt Sūnu pamatskolas pirmklasniekiem tiks nodrošināts arī transports. Konkursam iesūtītos darbus Jelgavas Kultūras namā varēs apskatīt no 6. februāra.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vāgners

Cik labi skolotājiem- klasē tikai astoņi bērni! Ļoti gribas ticēt, ka šie lieliskie darbi ir bērnu, nevis pieaugušo roku darināti. Sūnu pamatskolas, nevis Sūnu ciema bērni!

pirms gada, 2018.02.01 11:37

Citas ziņas