Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzvara pirms izšķirošās sacensības (FOTO) 18

Jelgavas 4. vidusskolas, teiksim vien nekautrējoties, izcilais meiteņu koris «Spīgo» atgriezies no starptautiska mūzikas konkursa Čehijā, kur ne tikai uzvarēja abās kategorijās, kurās startēja, bet arī ieguva konkursa kopvērtējuma absolūto uzvarētāju titulu.

Nu Pasaules koru olimpiādē, kas pagājušajā gadā notika Rīgā, izcīnītajai zelta medaļai un jau pierastajām uzvarām gan Latvijas Skolu jaunatnes, gan Vispārējo Dziesmu un Deju svētku «koru karos» un panākumiem daudzos starptautiskos konkursos «Spīgo» var pievienot veselas trīs uzvaras no aizvadītās nedēļas nogalē notikušā konkursa Čehijā.

«Izdevās uzvarēt gan tautas jeb folkloras, gan jauniešu mūzikas kategorijā, lai gan konkurence bija spēcīga – vairāk nekā trīs desmiti koru no dažādām pasaules malām, kuru sniegumu vērtēja starptautiska žūrija,» pēc atgriešanās no konkursa «Ziņām» pastāstīja «Spīgo» mākslinieciskā vadītāja, nupat arī atzinības zīmi «Jelgava 750 – vēstures griežos» saņēmusī Līga Celma-Kursiete, «turklāt visas sacensības notika vienā dienā, arī absolūtais uzvarētājs tika noteikts 6. jūnija vakarā.»

Slodze sanākusi pamatīga, jo nācies dziedāt deviņas dziesmas – piecas tautas kategorijā («Stāvēju, dziedāju» Jūlija Rozīša un Lauras Polences apdarē, Veljo Tormisa «Rotā», divi Līgas pārlikumi sieviešu korim no Raimonda Paula un Ineses Zanderes Saules dziesmu cikla, kā arī pašas L.Celmas-Kursietes oriģināldarbs ar tautas vārdiem «Saulīte dancoja») un četras jauniešu mūzikas kategorijā.

«Tā kā žūrija bija starptautiska, vairāk pat uztraucāmies, kā uzņems latviešu dziesmas,» atzīst Līga. «Otrajā sacensībā labi izdevās ļoti skanīgais obligātais skaņdarbs – Džuzepes Verdi «Laudi alla Vergine Maria», pēc kura gan tagad populārais pagājušā gadsimta vidus amerikāņu autores Rūtas Kraufordes Sīgeres skaņdarbs, gan dāņu komponista Pēra Norgarda darbs ar Hansa Kristiana Andersena tekstu, gan nu jau koncertos Jelgavas 4. vidusskolā par hitu kļuvusī ASV sacerētā «Krūzīšu dziesmiņa» nosvēra žūrijas simpātijas mūsu pusē.»   

Absolūtais vērtējums paziņots visai savdabīgi – katram no starptautiskās žūrijas locekļiem finālā bija iespēja izvēlēties vienu kori, kura sniegums, viņaprāt, bijis labākais. Par to katrs žūrijas loceklis paziņoja, šā kora diriģenta priekšā novietojot īpašas kastes. L.Celmas-Kursietes priekšā nokļuva deviņas no 15 kastēm. Vēl trim fināla koriem tika pa divām, līdz ar to «Spīgo» uzvara konkursā bija gana pārliecinoša.

Pēc atgriešanās mājās atpūtai laika tā pamazāk – līdz 8. jūlijam, kad XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku «koru karos» Rīgas Latviešu biedrības namā «Spīgo» jāaizstāv pirms pieciem gadiem izcīnītā Lielā balva, palicis mazāk par mēnesi.

Foto: «Spīgo»

Pievieno komentāru

Komentāri 18

mamma

Diriģentei,skolotājām un meitenēm paldies.

pirms 3 gadiem, 2015.06.11 20:09

Sandra

Meitenes -malacītes un skolotājām ļoti liels paldies par ieguldīto darbu. Visa tā pietrūkst Skotijā!

pirms 3 gadiem, 2015.06.11 21:32

Alvīne

Liels prieks par Jums!Esiet vienmēr pirmās!!!

pirms 3 gadiem, 2015.06.11 22:44

mamma 2

Arī priecājos un lai panākumi Dziesmu svētkos.

pirms 3 gadiem, 2015.06.12 12:03

Futurama

Jelgavā vienīgais sakarīgais koris ir Spīdolas ģimnāzijai. Sorry, Spīgo meitenes, bet jums vēl daudz darba. Laikam žūrijā kurlo bars sēdēja.

pirms 3 gadiem, 2015.06.12 13:03

arī kurlā

Nu, droši vien, ka kurlo bars. Slavenākie Latvijas kurlie - Erenštreits, Vītols, Platpers, Vanags. Kur vēl kurlākus atrast!!!???

pirms 3 gadiem, 2015.06.12 13:19

Futurama

Nevajag sarkasmēt, es tikai saku, ka Jelgavā labākie ir spīdolnieki.

pirms 3 gadiem, 2015.06.12 13:30

Joprojām kurla:)

Savējie vienmēr šķiet labākie, tas jau forši! Bet kurlā žūrija dod savu skatījumu no malas;)

pirms 3 gadiem, 2015.06.12 14:22

Futurama

Kādi savēji, man ar spīdolu nav sakara, vienkārši dzirdēju vienā pasākumā abus korus un veicu objektīvu kritiku.

pirms 3 gadiem, 2015.06.12 15:33

Spīdolas skolas absolvente

Domāju,ka Spīdolas skolā mācās mūsu valsts labākā jaunatnes daļa.Žēl kļūdījos!Novērtēsim arī citu prasmi un talanta spožumu..

pirms 3 gadiem, 2015.06.12 15:37

Futurama

Spīdolā mācās zemeņu lasītāji un psihiski slimie.

pirms 3 gadiem, 2015.06.12 16:28

vēsturniece

Spīdolas koris veiksmīgii startēja G.Minkēvicas laikā,diemžēl Pizika nevēlk!

pirms 3 gadiem, 2015.06.12 15:43

Futurama

Spīdolas koris the beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeessssssssst!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 3 gadiem, 2015.06.12 16:28

Citas ziņas