Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai lasītkārajiem jauniešiem būs Grega laukums? 4

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka un mākslas studija «Mansards» piedalās «Narvesen» rīkotajā konkursā «Diena kā piedzīvojums» ar ieceri izveidot bibliotēkas pagalmā laukumu, kurā aktīvi darboties bērniem, jauniešiem un ikvienam grāmatmīlim. Pirmā kārta veiksmīgi noslēgusies, projekta ideja novērtēta kā sociāli nozīmīga un inovatīva. Nu pienācis laiks interneta balsojumam, kuru var īstenot līdz 8. augustam.

Visvienkāršāk to veikt, izmantojot Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas interneta vietni www.jzb.lv vai http://www.narvesen.lv/piedzivojums/. Balsojumā var piedalīties arī ikviens, kuram izveidots facebook.com, draugiem.lv vai twitter konts.

Projektam dots nosaukums «Grega laukums». «Esam ievērojuši, ka amerikāņu autora Kinnija Džefa «Grega dienasgrāmatas» ir ļoti populāras visā pasaulē (tās iznākušas desmitos miljonu eksemplāru un tulkotas 30 valodās), tai skaitā arī Jelgavas jauniešu vidū,» skaidro Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas direktores vietniece Dzintra Punga.

Nu jau apgādā «Zvaigzne ABC» latviski iznākušo grāmatu skaits tuvojas desmitam, bet pirmo grāmatu par Gregu Latvijas lasītāji iebalsojuši šova «Lielā lasīšana» populārāko grāmatu simtniekā. Kas tad ir šis tādu popularitāti iemantojušais varonis? Gregs Heflijs ir parasts un reizē arī neparasts 6. klases puika. Parasts tāpēc, ka jūtas tāpat kā vairums skolēnu, kas no mierīgās sākumskolas pēkšņi nonākuši pavisam citā skolas dzīves posmā. Neparasts tāpēc, ka Grega piedzīvojumi skolā un mājās, kurus viņš atspoguļo paša (ar autora roku) rakstītā dienasgrāmatā ar atjautīgiem zīmējumiem, rada neskaitāmus pārpratumus un liek lasītājam gan just Gregam līdzi, gan skaļi smieties. 

Kopš ēkā Akadēmijas ielā 28 darbojas mākslinieka Raita Junkera mākslas studija «Mansards» un rīko studijas dalībnieku izstādes, senais pagalms ir atdzīvojies un piesaistījis jelgavnieku uzmanību. Tomēr, lai pagalmā notiktu būtiskas pārmaiņas, nepieciešami līdzekļi, kurus arī ceram ar pilsētas iedzīvotāju aktīvas balsošanas palīdzību iegūt. Vēl viens Jelgavas stūrītis tad būtu sakārtots pašiem un pilsētas viesiem par prieku, bet galvenais – izveidota vieta pozitīvām nodarbēm jauniešu brīvajā laikā, pārliecināti D.Punga un R.Junkers.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Krišs

Forši būtu, ja dabūtu naudu viena pilsētas stūrīša sakārtošanai. Nobalso! ;)

pirms 4 gadiem, 2014.07.30 19:34

haha

Ja mums būtu tāds projekts kā ozolniekos, tad es būtu autā. Bet priekškam moms pieminekli, turklāt Grega. Nekāds labums. Toties ja ozolniekiem paveiksies, tad katram jaunietim mājās būs savs velosipēds. :)

pirms 4 gadiem, 2014.07.31 16:23

re

Ko iesāksi ar velosipēdu, ja pat lasīt neproti? Kur Ozolnieku projektā teikts, ka katram jaunietim mājās būs velosipēds? Kur bibliotēkas projektā teikts, ka tiks celts piemineklis?!!! Ozolnieku projekts ir ļoti labs, bet es par to nebalsošu, jo dzīvoju Jelgavā un man tuvāks un svarīgāks liekas tieši bibliotēkas projekts!

pirms 4 gadiem, 2014.07.31 20:57

Citas ziņas