Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Vakarvējš” grib laist tautā Māras Andersones dziesmas 5

Vilces pagasta senioru ansambļa “Vakarvējš”, kā arī dziedāšanas nodarbību vadītāja valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” filiālē “Ziedkalne” Māra Andersone kopā ar māsu Annu svētdien dosies uz Abgunstes muižas svētkiem. Šī vieta abām māsām ir īpaša, jo pagājušā gadsimta 50. gados Abgunstes skolā aizritējusi viņu bērnība, arī pusaudžu gadi. Jaunākā māsa Māra, cenšoties līdzināties vecākajai māsai, jau agri iemācījās lasīt, rēķināt un Abgustes skolā 1. klasē gāja tikai divus mēnešus. Kāda skolotāja vecākiem ieteica sešgadīgo meiteni pievienot pirmklasniekiem tad, kad mācību gads gāja uz beigām. Toreiz viss izdevās. Vilces pagasta dziedātājiem īpašs šķiet Māras Andersones talants sacerēt dziesmas. “Tās nav dziesmas, bet dziesmeles,” tā savus muzikālos sacerējumus sauc pati autore. Taču “Vakarvēja” dziedātājas tās dzied ar degsmi un gribētu redzēt izdotas krājumā. Māras Andersones dziesmas ir tuvas arī cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem, kuri dzīvo sociālās aprūpes centra “Zemgale” filiālē “Ziedkalne”.


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 17. augusta “Zemgales Ziņās”Pievieno komentāru

Komentāri 5

Vaira

Liels paldies Mārītei par mūža ieguldījumu audzināšanas darbā un radošo degsmi.Skaistas un patiesas melodijas ar bezgala jūtīgiem vārdiem.Lai viss izdodas un Dieva svētību turpināt.

pirms 2 gadiem, 2017.08.20 07:48

Priekulis

Ozija Ozborna un Alice Coopera laikabiedre.

pirms 2 gadiem, 2017.08.21 09:20

Māra

Biju gan Abgunstē! Maz manu paziņu satiku. Bet labi arī tā, jo senās takas, kaut arī neatpazīstamas, tomēr iepriecināja ar pozitīvām izmaiņām. Lai visiem veicas!

pirms 2 gadiem, 2017.08.21 13:43

Māra

Kas tas par Jāni, nezinu. Varbūt viņš pats Abgunstē nebija. Mēs bijām.

pirms 2 gadiem, 2017.08.21 15:12

Citas ziņas