Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veicina tehnoloģiju pieejamību Latvijas un Lietuvas tūrisma objektos (FOTO) 1

Informācijas tehnoloģiju izmantošana mūsu ikdienā strauji palielinās – bezvadu internets, QR kodi (divdimensiju svītrkodi), mobilās aplikācijas un citas inovācijas sekmē dažādu dzīves jomu, tai skaitā tūrisma, attīstību. Tas ļauj papildināt ierasto tūrisma informācijas materiālu klāstu – drukātās kartes, ceļvežus – ar mūsdienīgiem uzziņas avotiem. 

Pierobežas reģionu attīstībai ir jālīdzinās pārējo reģionu attīstībai valstī – šā iemesla dēļ astoņas iesaistītās puses no dažādām Latvijas un Lietuvas institūcijām apvienojās, lai popularizētu ideju par modernu tūrisma e-pakalpojumu un infrastruktūras pieejamību savos reģionos un izplatītu šo ideju arī citos pierobežu reģionos ES. Īstenojot pārrobežu projektu, sadarbības partneri Latvijā un Lietuvā centās panākt, lai modernās tehnoloģijas kļūtu pieejamas arī valstu pierobežā.

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar pašvaldībām Latvijas un Lietuvas pārrobežu programmas projekta «E-pieejamība» īstenošanas gaitā dažādoja dabas izglītības un tūrisma informācijas centrus Latvijā. Projekta partneri ir uzstādījuši informācijas termināļus, sagatavojuši virtuālās tūres, kā arī mobilo aplikāciju par dabas tūrisma un atpūtas iespējām gan Latgalē, gan citur Latvijā. 

Projekta mērķis ir, izmantojot informāciju un komunikāciju tehnoloģijas, uzlabot vispārēju iekšējo un ārējo pierobežas reģionu pieejamību, lai nodrošinātu kvalitatīvus tūrisma pakalpojumus. 

Kā viena no projekta partneru īstenotajām aktivitātēm šā mērķa sasniegšanai projekta «E-pieejamība» laikā ir dažādos Latvijas dabas izglītības un tūrisma informācijas centros uzstādītie informācijas termināļi un stendi. Tie ikvienam apmeklētājam turpmāk palīdzēs ērti iegūt gan vispārēju tūrisma informāciju, gan iepazīties ar aktualitātēm. Projekta īstenotāju organizētajā braucienā bija iespējams iepazīties ar dažām vietām, kurās tas paveikts.

Visu rakstu lasiet otrdienas, 7.aprīļa, «Zemgales Ziņās». Foto: Agnese Leiburga

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ee

Tā arī nesapratu kur ir tā tehnoloģiju pieejamības veicināšana. Vienīgais , kas spīd cauri - tā ir lieiliska iespēja par visām šīm " veicināšanam " sazagties lielu Eiropas naudas kušķi . Lai tie stulbie vācieši , itāļi un franči maksā par veicināšanu , kas var vilkties bezgalīgi

pirms 3 gadiem, 2015.04.08 11:12

Citas ziņas