Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēja zirgs palīdz Zvaigznei tapt par Sauli (FOTO) 1

«Palikt pie tevis un piedzimt no jauna, piedzimt no Zvaigznes par Sauli! Tu man to devi – iespēju pasauli skatīties tavām acīm. Tādā pasaulē es gribu dzīvot, dalīt savu gaismu un tavu spēku!» teic Saule savam Vēja zirgam. Viņš Sauli uz rokām apveda apkārt pasaulei un kopš seniem laikiem viņu vizina joprojām. Gaišs un sirsnīgs izvērtās bērnu un jauniešu deju kolektīva «Vēja zirdziņš» 23. jubilejas koncerts «Vēja zirgi Sauli veda», kurā 230 mazu un lielu dejotāju vēstīja, kā Zvaigzne tapa Saule. 

Mitoloģiskajā deju izrādē Zvaigzne pasauli apceļoja kopā ar Vēja zirgu, kurš sen jau bija noilgojies pēc jauna ceļabiedra, tomēr nekad nebūtu varējis iedomāties, ka uz viņa jās pati Zvaigzne. Ceļā abi satika arī Dižakmeni, pogas un pat bēdas. Rietumu vējš abus aiznesa pie čigāniem, ziemeļvējš – pie Ziemeļmeitām, ļaujot vērot kāvus. Kad kļuva par aukstu, ceļotāji devās uz dienvidiem klausīties Laimas kokles. Vēja zirgs Zvaigzni ieveda ābeļu dārzā, kur tā apbira ābeļu ziediem un kļuva līdzīga līgavai. Nolēmusi palikt debesīs, Zvaigzne tapa Saule, un savu mūžu saistīja ar Vēja zirgu.

Izrāde tapusi sadarbībā ar Ilgu Reiznieci un Gati Gaujenieku no postfolkloras kopas «Iļģi», horeogrāfu un Deju svētku virsvadītāju Jāni Purviņu. Iestudējuma libreta autore un režisore ir Dace Micāne-Zālīte. Visi mākslinieki iestudējuma pirmizrādi vēroja klātienē.

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas