Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidusskolēnus līdz 21. septembrim aicina pieteikties Kultūras kanona konkursā

Vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu un mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu audzēkņi līdz 21. septembrim tiek aicināti pieteikties Latvijas Kultūras kanona konkursā “Kultūras kanons manā skolas somā”. Pamatojoties uz Kultūras kanona vērtībām un aktuālo kultūras piedāvājumu, jauniešiem konkursā būs jāveido kultūras programma, kas būtu izmantojama skolās, kā arī jādiskutē par strīdīgi vērtētiem kultūras notikumiem, tradīcijām un vērtībām.

Jau septīto gadu Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sniedz vidusskolas vecuma jauniešiem iespēju līdzdarboties kultūras mantojuma popularizēšanā un komunikācijā, organizējot Latvijas Kultūras kanona konkursu.

Ik gadu konkursa tēma tiek mainīta, piedāvājot skolēniem dažādus ar kultūras aktualitātēm, kultūras mantojumu, tradīcijām un Latvijas Kultūras kanonu saistītus uzdevumus. Kultūras kanona 2018./2019. gada konkursa mērķis ir nodrošināt jauniešu praktisku un radošu iesaisti Latvijas valsts simtgades kultūras programmas izpētē, kā arī Latvijas skolas somas satura identificēšanā.
Konkursa sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Lūse informē, ka konkurss norisināsies trīs kārtās, pirmā Latvijas reģionos notiks šogad no 8. līdz 12. oktobrim.

Pirmajā kārtā trīs skolēnu komandai skolotāja vadībā jāizpēta Latvijas Kultūras kanona vērtības un jāiepazīstas ar aktuālo kultūras piedāvājumu. Aktuālajā kultūras piedāvājumā jauniešiem jāidentificē septiņi pasākumi, kuriem ir saikne ar Kultūras kanona vērtībām. 
No šiem pasākumiem komandai jāizveido savām interesēm atbilstošs kultūras pasākumu TOP 7, kas, izmantojot radošas un inovatīvas izteiksmes formas, jāprezentē konkursa pirmajā kārtā. Katrā reģionā tiks izvēlētas divas labākās komandas, kas piedalīsies otrajā un trešajā kārtā.

Konkursa pirmā kārta Zemgalē notiks 11. oktobrī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā. Otrā kārta notiks 2019. gada 11. janvārī LKA teātra mājā “Zirgu pasts” Rīgā, Dzirnavu ielā 46. Otrajā kārtā komandas kopā ar Latvijas simtgades biroja, iniciatīvas “Latvijas skolas soma”, Latvijas Nacionālā kultūras centra, Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvjiem un ekspertiem seminārā apgūs Latvijas jaunā, arī strīdīgā kultūras mantojuma veidošanos, tā digitalizācijas un citus mantojuma mūsdienu saglabāšanas paņēmienus. Semināra laikā notiks arī diskusija par to, ko no simtgadē jaunradītajiem kultūras artefaktiem saglabāt un kā, kam tos vajag šodien un kam vajadzēs rīt.

Konkursa trešā kārta – fināls – norisināsies 25. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Komandām no Latvijas valsts simtgades programmas būs jāizvēlas kultūras vai mākslas notikums, kuram ir potenciāls kļūt par kultūras mantojumu 21. gadsimta Latvijas iedzīvotājiem. Trešās kārtas uzdevuma precizējumu komandas uzzinās fināla dienā.

Lai pieteiktos konkursam, skolām līdz 21. septembrim jānokomplektē komanda trīs skolēnu un viena skolotāja sastāvā, kā arī jāaizpilda tiešsaistes pieteikuma forma.

Latvijas Kultūras kanona konkursu organizē LKA sadarbībā ar Kultūras ministriju, Valsts izglītības satura centru, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Nacionālo kultūras centru un UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju.Pievieno komentāru

Citas ziņas