Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vokālo ansambļu sestdiena Jelgavā 3

Nu jau vairākus gadus, kopš Jelgavas pilsētas un novada, Ozolnieku un nu arī  Olaines un Bauskas novada koru un vokālo ansambļu virsvadītājs ir diriģents Ints Teterovskis, šo teritoriālo vienību vokālie ansambļi savas ikgadējās pavasara skates rīko kopīgi, parasti kādā no pagastu tautas namiem. «Šoreiz pēc ilgāka pārtraukuma nolēmām novadniekus aicināt uz pilsētu,» atklāja pasākuma organizatore Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» speciāliste Santa Sīle. Kārtējo reizi ar savu zāli izlīdzēja Jelgavas Valsts ģimnāzija, kas pilsētā īpaši iecienīta vokālajai mākslai piemērotās akustikas dēļ.

Pacietīgākajiem klausītājiem uz žūrijai (Antra Dreģe, Nauris Indzeris un I.Teterovskis) bija ko turēt – pasākumu pulksten 12 sāka bērnu ansambļi un seniori, bet pēc pauzes un pirmo rezultātu paziņošanas pulksten 15 savu meistarību demonstrēt sāka jauktie un sieviešu vokālie ansambļi.

Kā atceroties pirms gada Zaļeniekos Jelgavas koru apriņķa virsvadītāja un žūrijas locekļa I.Teterovska paustās bažas, kāpēc skatē piedalījušies tikai divi bērnu vokālie ansambļi, šoreiz jaunā paaudze sasparojusies, un skatē līdz ar trim «Rotiņas» sastāviem redzējām vēl trīs bērnu kolektīvus. Tie bija Platones pagasta Lielvircavas «Ķipari» (vadītāja Ilze Indrikova), Līvbērzes «Stay here» (Inese Kunga-Švītiņa) un Zaļenieku pagasta bērnu vokālais ansamblis (Guntra Minkevica).

Un visi tika pie pirmās pakāpes diplomiem, bet A.Pizikas vadītās «Rotiņas» vidējaiun vecākajai grupai pēc punktiem pat pienācās augstākā kategorija (kaut vai par Paula Dambja «Ventiņu ganu balss» atskaņojumu (48,17 balles arī bija absolūti visaugstākais novērtējums, ko šajā skanīgajā sestdienā saņēma kāds no ansambļiem).

Īpaša atbildība bija senioru kolektīviem, kas bija vienīgā kategorija, kam šogad paredzēts reģionālā un Latvijas līmeņa turpinājums. Un visi konkursa dalībnieki arī tika pie pirmās pakāpes vērtējuma, izņemot Jaunolaines «Sarmu», kas vienīgā no senioru ansambļiem tika ierindota augstākajā pakāpē. Pēc vairāk nekā pusstundu ilgām žūrijas un kolektīvu vadītāju pārrunām uz nākamo skates kārtu tika izvirzīti Bauskas novada Vecsaules pagasta «Uguntiņas» un skatītāju īpašas simpātijas izraisījusī Jelgavas Pensionāru biedrības «Vīzija» (vadītāja Liene Gaile).

Kā parasti, viskuplākais (astoņi) bija sieviešu vokālo ansambļu pulks, kur, kā jau to varēja gaidīt, augstāko pakāpi izpelnījās «Guns» (vadītāja Guna Agruma) no Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra», bet pie I pakāpes diplomiem tika Sesavas «Kompromiss» (Ārija Lāce), Olaines «Undīne» (Sanita Šeflere), Kalnciema pagasta kultūras nama «Vega vest» (Līga Bukovska), Vircavas «Kanconeta» (Signe Meldere), Valgundes IKSC «Avoti» ansamblis «Ilūzija» (Guntra Minkevica) un Zaļenieku pagasta ansamblis (G.Minkevica). Nedaudz kritiskāk žūrija novērtēja Svētes «Niansi» (Daiga Gorbunova).

Vislabāk tika novērtēts jaukto ansambļu sniegums – gandrīz visi startējušie izpelnījās augstāko kategoriju: savdabīgais Ozolnieku «Procesā» (Jānis Liepiņš, Krists Boitmanis), kas pārsteidza ar senās mūzikas elpu, Lielvircavas «Savējie» (Ilze Indrikova) un Žorža Siksnas Tirkīzkora ansamblis. Nedaudz pasteidzās Līvbērzes «Sekvence» (Agita Damlica-Ķere) – pirmās pakāpes diploms. Kā allaž, braši nodziedāja Zemessardzes 52.bataljona «Junda», kas šoreiz kā vienīgais startēja vīru kategorijā un pelnīti guva augstākajai kategorijai atbilstošu vērtējumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Fane

Un ,kur "Guns"fotogrāfija"? Lielākā konkurence, uzvara un kur viņas redzamas?

pirms 4 gadiem, 2014.02.24 20:52

Lasītāja.

Kā vienmēr korespondentiem pietika spēka tikai rīta cēlienam.

pirms 4 gadiem, 2014.02.25 11:43

nē,

nepietika ne rīta, ne vakara cēlienam... bija jāskrien tālāk...

pirms 4 gadiem, 2014.02.26 19:47

Citas ziņas