Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Žana Anuija dramatiskie «Savienojumi» Jelgavas Jaunajā teātrī

Jelgavas Jaunā teātra (JJT) cienītāji 31.oktobrī pulksten 15 Jelgavas kultūras namā «Rota» (Garozas ielā 15) atkal varēs noskatīties pēc Žana Anuija lugas motīviem tapušo attiecību drāmas «Savienojumi» iestudējumu.

Tā ir cilvēcisko vājību traģikomēdija, attiecību drāma, kuras «centrā ir cilvēka alkas mīlēt un būt mīlētam tieši tā, kā viņš pats to vēlas,» formulē iestudējuma un visa Jelgavas Jaunā teātra režisors Rihards Svjatskis.

Sižetu caurvij traģikomisks notikums jaunatklātā kāzu un bēru namā, kura patrons pieņēmis darbā bijušo sievu un viņas nesen izveidoto orķestri, lai varētu izdevīgi nosvinēt savas kāzas ar jauno līgavu. Orķestra vadītāja, spēlējoties ar jūtām, sagriež slazdu uz pretējo pusi, atklāti flirtējot ar pianistu. Tādējādi tiek pielikts punkts viņa saderinātās čellistes pacietībai. Līdzīgi domino kauliņu inerces ritējumam atklājas arī pārējo orķestra dalībnieku konfliktējošie dzīvesstāsti. 

Ievērojamais dramaturgs Ž.Anuijs liek vārdam «mīlestība» kļūt par pašu novazātāko vai par pašu skaistāko vārdu cilvēka dzīvē. Tā ir enerģija, kas savieno vai sasaista. Nereti tā top par būri, kurā cilvēki viens otru iesprosto, baidoties no zaudējuma. 

Kas ir mīlestība? Pienākums, bauda, saistības, rotaļa? Kopā ar Ž.Anuiju atbildi meklē JJT aktieri un režisors Rihards Svjatskis. Izrādes veidotāji – Jelgavas Jaunā teātra jauniešu trupas dalībnieki atklāj, ka viņu galvenais uzdevums ir atklāt savu tēlu traģisko un komisko pusi. «To ir ļoti grūti panākt, taču, kad tas izdodas, skatītāji var smieties un raudāt vienlaicīgi, un tā ir pavisam mistiska sajūta, kas rada trīsas un saceļ matiņus stāvus.»

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas