Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē atzīmēs Baltu vienības dienu un veido tūrisma maršrutu “Baltu ceļš”

22. septembrī gaidāmās Baltu vienības dienas Jelgavā svinību norises programmā iekļautas arī vairākas Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta LLI-187 “Starptautiskais kultūras maršruts “Baltu ceļš”” un Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) atbalstītas aktivitātes, informē ZPR pārstāvis Juris Kālis.

Tieši pirms gada septembrī kaimiņvalsts Lietuvas pilsētā Palangā Baltu vienības dienas svinību laikā notika jaunā projekta prezentācija un Tūrisma forums. Pasākumā piedalījās projekta vadošā partnera Šauļu Tūrisma informācijas centra, Lietuvas Nacionālās reģionu attīstības aģentūras, Zemgales un Kurzemes Plānošanas reģiona, kā arī Talsu novada un Jelgavas pašvaldības pārstāvji. Tad arī kļuva zināms, ka nākamās Baltu vienības dienas svinības rīkos Latvijā – Jelgavā.

Interesenti aicināti apmeklēt zinātnisko konferenci “Kopīgais un atšķirīgais Latvijas un Lietuvas kultūrvēsturē”, kas pulksten 11 notiks Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā. Konferencē abu kaimiņvalstu lektori aplūkos tādas tēmas kā “Latviešu un lietuviešu atšķirīgais ceļš uz valstiskumu: vēsturiskā pieredze un izaicinājumi”, “Latviešu un lietuviešu valoda: kopīgais un atšķirīgais”, “Baltu uzkalniņu kultūra (1.–4. gs.), Austrumbaltija un Lielupes baseins” un “Latviešu un lietuviešu tautastērpi: kopīgais un atšķirīgais”. Vēl pie muzeja ēkas tiks atklāta piemiņas plāksne, kas veltīta Jelgavas vīriešu ģimnāzijas audzēkņiem – lietuviešiem, kuri 1918. gada 16. februārī parakstīja Lietuvas Neatkarības aktu.

Savukārt Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā no pulksten 15 līdz 17, apliecinot latviešu un lietuviešu tautu vienotību, Latvijas un Lietuvas folkloras kopas “Dimzēns” un “Reda” izspēlēs katrai tautai raksturīgu kāzu rituālu. “Reda” atspoguļos līgavas atvadu vakaru, līgavaiņa sagaidīšanu un laulību rituālu, kas piemītošs 12.–13. gadsimtam, bet “Dimzēns” – mičošanu, kāda tā bija 18. gadsimtā. Būs arī mielasts ar abām kaimiņtautām raksturīgiem ēdieniem.

Gadskārtējās Baltu vienības dienas svinības Jelgavā kļūs arī par savdabīgu atskaites punktu līdz šim paveiktajam tūrisma maršruta “Baltu ceļš” izveidē, ziņo J.Kālis. Sadarbībā ar muzeja darbiniekiem un vietējo pašvaldību speciālistiem zemgalieši veikuši jaunajam produktam atbilstīgu tūrisma resursu izpēti un novērtēšanu Zemgalē un Sēlijā, precizējuši svarīgāko objektu iekļaušanu gan kopējā, gan vairākos mazākos tematiskos maršrutos, uzsākuši mācības tūrisma nozares profesionāliem un potenciālajiem gidiem. Turpinās darbs pie maršrutu kartes, brošūras un informatīvu bukletu sagatavošanas.

Projekta ieviešana ilgs līdz 2019. gada aprīlim, un tā kopējais finansējums ir 763 402,38 eiro, tostarp ERAF finansējums – 648 892 eiro.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas