Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales Plānošanas reģionā sākusies kultūras projektu pieteikumu vērtēšana

Zemgales Plānošanas reģionā (ZPR) eksperti sākuši akciju sabiedrības "Latvijas Valsts meži" finansētās "Zemgales Kultūras programmas - 2014" kultūras projektu konkursam 82 iesniegto pietikumu vērtēšanu.

ZPR sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis aģentūru LETA informēja, ka Zemgales Kultūras programmas finansēšanai šogad pavisam piešķirti 58 500 eiro, bet iepriekšējā gadā tam bija paredzēts 40 000 latu (56 915 eiro). Pavisam saņemti 82 projektu pieteikumi, un tajos pieprasītā kopējā finansējuma summa sasniedz 224 572 eiro, kas ir ievērojami vairāk nekā piešķirtais kopējais finansējums.

Projektu konkursa mērķis, līdzīgi kā iepriekšējos gados, ir sekmēt Zemgales specifisko kultūras vērtību saglabāšanu, popularizēšanu, attīstību un pieejamību.

Mērķa sasniegšanai konkursa kārtībā tiks finansēti reģionālas un vietējas nozīmes projekti, kas paredz apzināt specifisko Zemgales materiālo un nemateriālo kultūrvēsturisko mantojumu, veicināt zemgaļu un sēļu kultūras daudzveidības saglabāšanu vienota Zemgales tēla veidošanā un attīstībā, atbalstīt mākslas jaunrades un pētniecības procesus kultūras jomā visā Zemgales reģionā, sekmēt reģiona līdzsvarotu attīstību kultūras nozarē.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados lielu aktivitāti pieteikumu sagatavošanā izrādījušas gan reģiona pašvaldības un to pakļautības kultūras iestādes, gan dažādas biedrības un nodibinājumi, sevišķi lielajos attīstības centros un mazākās pašvaldībās Sēlijas pusē, skaidroja Kālis.

Viņš informēja, ka pieteikumos finansiāls atbalsts galvenokārt tiek prasīts dažādu kultūras pasākumu norisei, restaurācijas darbu veikšanai atsevišķos kultūrvēstures objektos, grāmatu sagatavošanai un izdošanai, kā arī iepriekšējās Zemgales Kultūras programmās aizsākto aktivitāšu turpināšanai.

Ekspertu komisija jauno projektu pieteikumu vērtēšanu sola pabeigt 10.maijā, bet 19.maijā plānota Latvijas Kultūrkapitāla fonda Padomes sēde, kuras dalībnieki pieņems galīgo lēmumu par konkursā atbalstītajiem projektiem un to īstenošanai piešķirto finansējumu.

Pēc tam ar konkursa rezultātiem pieteikumu iesniedzēji un citi interesenti varēs iepazīties ZPR interneta vietnes "www.zemgale.lv" sadaļā "Kultūra".

Pērn Zemgales Kultūras programmas projektu konkursam dažādas biedrības, pašvaldības un to iestādes, kā arī privātpersonas pavisam iesniedza 83 projektu pieteikumus. Pieejamā finansējuma robežās pērn atbalstu guva vien 43 projekti, turklāt daudzos gadījumos tika atbalstītas vien atsevišķas aktivitātes.

Pievieno komentāru

Citas ziņas