Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales reģiona skatuves runas konkursā I pakāpes diploms tiek pieciem jelgavniekiem

Bauskā 15.aprīlī notika skolēnu skatuves runas konkursa otrā – pēdējā – kārta, pulcējot labākos Zemgales reģionā. Konkursā īpaši labi startējuši jelgavnieki, jo pieci no deviņiem skolēniem nopelnīja I pakāpes diplomus. Tie ir Daniela Vaļuma un Evelīna Gurjeva no Jelgavas 5.vidusskolas, Mārtiņš Bariss (4.sākumskola), Jānis Ēriks Grūtups (Spīdolas ģimnāzija), kā arī Alberts Vanags no Tehnoloģiju vidusskolas. 

II pakāpes diplomu runas mākslā saņēma Jānis Poots (4.sākumskola), Samanta Brunava (4.sākumskola), Linda Vessela (3.sākumskola) un Kārlis Žūriņš (4.vidusskola). Visi 2.kārtas dalībnieki no Jelgavas un novērtējums ZRKAC mājaslapā.

Žūrijā bija divi aktieri un divas Daces – Zigurds Neimanis, Gundars Āboliņš, Valsts Izglītības satura centra teātra metodiķe un režisore Dace Jurka, kā arī režisore Dace Liepniece. Aktieris G.Āboliņš bija atklāts un pauda nostāju, ka augstāk jāvērtē tie bērni, kas parāda personības un rakstura iezīmes, nevis kloni, kad viena pedagoga bērni visi runā vienādi. 

Abi žūrijas aktieri teica labus vārdus par Elīnas Apsītes režisēto Spīdolas ģimnāzijas vecāko klašu teātra pulciņa Raiņa dzejas kompozīciju, ko uzreiz pēc runas konkursa atrādīja mazo formu uzvedumu konkursa 2.kārtā. Kā «Ziņām» pastāstīja ZRKAC izglītības speciāliste Inta Leilande, jau tapis zināms, ka Raiņa mīlas skices «Spīdolēni» aicināti atrādīt arī svinīgajā noslēguma pasākumā, kas 14.maijā notiks Teātra muzejā Rīgā.

Savukārt no pieciem Jelgavas novada skolēniem, kas piedalījās Zemgales reģiona skolēnu skatuves runas konkursā, I pakāpes diplomu ieguva Vircavas vidusskolas 5.klases skolēns Artūrs Skuja (attēlā), «Ziņām» stāsta novada metodiķe interešu izglītības jautājumos Ineta Freimane. Tikmēr II pakāpes diplomu saņēma Līvbērzes vidusskolas 9.klases skolēns Gints Gorbacevičs, Aizupes pamatskolas 4.klases skolēns Emīls Kurpnieks, Svētes pamatskolas 4.klases skolniece Sonora Griņēviča un Vilces pamatskolas 3.klases skolnieks Eduards Sokolovskis.

«Skatuves runas konkurss ir diezgan grūta «disciplīna» – tur nav blakus draugu kā deju kolektīvā, korī vai teātra grupā, tur nevar mēģināt un sākt no jauna, papildināt un labot, kā gatavojot zīmējumu mākslas konkursam. Viens pats, aci pret aci ar skatītājiem un žūriju, kura vērtē gan valodas skaidrību, gan prasmi kontaktēties ar skatītāju, gan teksta izpratni – vai tā ir paša pārliecība, griba dalīties ar izlasīto atziņu, vai skolotāja iemācītas pareizās intonācijas. Ir jābūt spilgtai personībai, lai izceltos daudzu labu runātāju starpā – un visi 42 dalībnieki Bauskā taču bija labākie no saviem novadiem!» tādas pārdomas par konkursu ir novada pārstāvei I.Freimanei, kas savējiem brauca līdzi uz Bausku. 

Lai arī nevarētu teikt, ka Jelgavas novada pārstāvjiem šāgada runas konkursā pirmās raudzes diplomu ziņā būtu veicies tikpat teicami kā pilsētas bērniem, izglītības speciāliste I.Freimane par paveikto ir gandarīta: «Mēs varam būt lepni par saviem dalībniekiem – gan par rezultātiem, gan skatuves kultūru un stāju.» 

Pievieno komentāru

Citas ziņas