Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalieši ir visdraudzīgākie pret kolēģiem

Vissirsnīgākā attieksme pret kolēģiem ir Zemgalē – ikdienā savus darbabiedrus ar labiem vārdiem uzmundrina divas trešdaļas reģiona iedzīvotāju. Tā liecina firmas SKDS un mobilo sakaru operatora «Amigo» pētījums par Latvijas iedzīvotāju komplimentu izteikšanas paradumiem. 

Katrs otrais Latvijas iedzīvotājs atzina, ka komplimentu saņemšana ir būtisks ikdienas labsajūtas priekšnoteikums un uzslavas vēlētos dzirdēt biežāk, turklāt labos vārdus visbiežāk kārojas saņemt no tuviniekiem, dzīvesbiedra, bērniem vai vecvecākiem. 

Latvijā aktīvākie komplimentu teicēji mīt Latgalē – ikdienā apkārtējos ar kādu labu vārdu regulāri iepriecina 42 procenti latgaliešu. Visaugstāk komplimentus ikdienā novērtē vidzemnieki – 51 procenti norāda, ka tie ir ļoti būtiski, bet vienlaikus trešdaļa Vidzemes iedzīvotāju atzīst, ka nemāk šos uzmanības apliecinājumus izteikt. Savukārt kurzemnieki ir visaktīvākie komplimentu teicēji ar moderno tehnoloģiju starpniecību – aptuveni trešdaļa reģiona iedzīvotāju izmanto sociālos tīklus, lai veltītu atzinību draugiem un tuviniekiem.

Lai gan vairākums novērtē komplimentu un uzmanības apliecinājumu nozīmi, labo praksi ikdienā īsteno vien 38 procenti aptaujāto, regulāri uzslavējot apkārtējos. Komplimenti ikdienā biežāk tiek saņemti no dzīvesbiedriem, vecākiem vai kolēģiem. Draugu vidū tie ir retāki, lai gan, kā norāda 39 procenti aptaujāto, tieši no draugiem tiek sagaidīta daudz lielāka atzinība. Savukārt 10 procenti aptaujāto atzina, ka vēlētos saņemt komplimentus arī no nepazīstamiem cilvēkiem. 

Zemgales iedzīvotāji ir pašpietiekamāki salīdzinājumā ar pārējiem reģioniem, jo tikai 38 procenti iedzīvotāju norādījuši, ka viņi komplimentus vēlētos saņemt regulārāk.  

Kaut vizuālais tēls daudzu uztverē ir galvenais komplimentu iemesls, visbiežāk dažādas uzslavas tiek izteiktas, novērtējot tieši izpalīdzību, profesionālās iemaņas, arī labu humora izjūtu un kulinārās prasmes. Labi vārdi par izskatu tiek pausti divreiz retāk – 24 procentos gadījumu. 

Komplimenti un uzslavas galvenokārt tiek izteiktas klātienē vai telefonsarunās, tad īsziņās un sociālajos tīklos, kur ar labiem vārdiem apmainās galvenokārt jaunieši. Kaut arī tehnoloģiju iespējas ir plašas, interesanti, ka astoņi procenti aptaujāto komplimentu izteikšanā joprojām izmanto radošus risinājumus – zīmītes un citus patīkamus pārsteigumus.

Runājot par komplimentu izteikšanas biežumu, zemgalieši visvairāk labus vārdus velta savam dzīvesbiedram (77 procenti), bērniem (75 procenti), kolēģiem (59 procenti), un tikai tad nāk vecāki (50 procentu), kā arī draugi (40 procentu). Salīdzinājumā ar pārējiem reģioniem ar 56 procentiem zemgalieši ir visaktīvākie komplimentu izteikšanā pa telefonu.

Visvairāk Zemgales iedzīvotāji tos cer dzirdēt no sava dzīvesbiedra (62 procenti), bērniem (50 procenti), draugiem (34 procenti), darbavietas vadības (31 procenti), kolēģiem (36 procenti) un vecākiem (17 procentu).

Pievieno komentāru

Citas ziņas